Тренування перед випробуванням: хмельницькі випускники спробували свої сили у зовнішньому незалежному оцінюванні

Тренування перед випробуванням. Протестувати свої сили у зовнішньому незалежному оцінюванні могли всі  учні шкіл Хмельницького району. Апробація ЗНО ідентична процедурі, що відбуватиметься у травні й червні. Та дає змогу підготуватися до випробування на основній сесії – інтелектуально і морально. «Дитина приходить і знає, що вона повинна залишити всі зайві речі. На робочому місці сидить лише з ручкою. Крім того, вона знає свій номер, до якого прикріплена», – розповідає спеціаліст Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.

Одинадцятикласники мали нагоду випробувати себе у трьох дисциплінах. Кожен етап триває 40 хвилин. Перше випробування – обов’язкові для всіх тести з української мови та літератури. Чимало учнів виконують навіть швидше та зізнаються: завдання виявилися простіше, ніж вони очікували.

 Така апробація в області відбувається вперше.  У кожного з учасників – блакитний, жовтий, помаранчевий або салатовий бейджик. Колір відповідає за іспит на вибір. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА Світлана Шеремета пояснює: «Перший етап – українська мова і література. Другий – математика. Третій – історія, хімія і географія».

Це своєрідний пробний камінь, бо згодом, у квітні, чимало учнів візьмуть участь ще й пробному тестуванні. Але вже на платній основі – майже за 130 гривень. Результати ж нинішньої апробації стануть відомі вже за три тижні. Для учнів – це привід проаналізувати рівень знань. Для авторів тестів – оцінити якість завдань. «Комп’ютерна програма вимальовує діаграму, і це дозволяє зрозуміти, чи питання коректно сформульоване. Або ж визначається, що питання занадто складне, і тоді воно доопрацьовується або взагалі вилучається», – коментує Ірина Ковальчук.

Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 17 березня. Тож одразу після апробації у старшокласників є ще трохи часу змінити своє рішення та визначити інший предмет для ЗНО. Окрім обов’язкового екзамену з української мови та літератури, школярі мають обрати  історію або математику, третій екзамен стосуватиметься профільних предметів: зокрема, хімії, географії, іноземних мов.

 

Схоже

Під час вступної кампанії 2017 найпопулярнішими серед вступників стали КНУ ім. Тараса Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та ЛНУ ім. Івана Франка, повідомляє Урядовий портал. Так, у КНУ подали 58 тис. 851 заяву від 27 тис. 112 вступників, у КПІ – 50 тис. 226 заяв від 20 тис. 952 вступників, у ЛНУ – 48 […]

У шепетівській дитячій міській бібліотеці ще на початку літа виникло закономірне питання: що бібліотечні працівники  можуть зробити  для того, щоб дитина цілими днями не просиджувала біля комп’ютера чи телевізора? І тому колектив вирішив виходити у двори багатоповерхових будинків, влаштовуючи ось такі «читаючі дворики» – переважно у віддалених від бібліотеки  багатоповерхових будинках. Маленькі читайлики, їхні батьки та […]

Студенти – категорія громадян, що вже в недалекому майбутньому прийматиме рішення від яких залежатиме розвиток України. Саме на них сьогодні орієнтуються представники влади. За підтримки народного депутата України Олександра Гереги представники громадської організації «За конкретні справи» ініціювали творчий проект «Молодь – майбутнє України». Студенти вищих навчальних закладів у творчій роботі представляли власні ідеї розбудови та […]