Тренування перед випробуванням: хмельницькі випускники спробували свої сили у зовнішньому незалежному оцінюванні

Тренування перед випробуванням. Протестувати свої сили у зовнішньому незалежному оцінюванні могли всі  учні шкіл Хмельницького району. Апробація ЗНО ідентична процедурі, що відбуватиметься у травні й червні. Та дає змогу підготуватися до випробування на основній сесії – інтелектуально і морально. «Дитина приходить і знає, що вона повинна залишити всі зайві речі. На робочому місці сидить лише з ручкою. Крім того, вона знає свій номер, до якого прикріплена», – розповідає спеціаліст Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.

Одинадцятикласники мали нагоду випробувати себе у трьох дисциплінах. Кожен етап триває 40 хвилин. Перше випробування – обов’язкові для всіх тести з української мови та літератури. Чимало учнів виконують навіть швидше та зізнаються: завдання виявилися простіше, ніж вони очікували.

 Така апробація в області відбувається вперше.  У кожного з учасників – блакитний, жовтий, помаранчевий або салатовий бейджик. Колір відповідає за іспит на вибір. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА Світлана Шеремета пояснює: «Перший етап – українська мова і література. Другий – математика. Третій – історія, хімія і географія».

Це своєрідний пробний камінь, бо згодом, у квітні, чимало учнів візьмуть участь ще й пробному тестуванні. Але вже на платній основі – майже за 130 гривень. Результати ж нинішньої апробації стануть відомі вже за три тижні. Для учнів – це привід проаналізувати рівень знань. Для авторів тестів – оцінити якість завдань. «Комп’ютерна програма вимальовує діаграму, і це дозволяє зрозуміти, чи питання коректно сформульоване. Або ж визначається, що питання занадто складне, і тоді воно доопрацьовується або взагалі вилучається», – коментує Ірина Ковальчук.

Реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 17 березня. Тож одразу після апробації у старшокласників є ще трохи часу змінити своє рішення та визначити інший предмет для ЗНО. Окрім обов’язкового екзамену з української мови та літератури, школярі мають обрати  історію або математику, третій екзамен стосуватиметься профільних предметів: зокрема, хімії, географії, іноземних мов.

 

Схоже

На цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися понад десять тисяч випускників з Хмельниччини. Про це повідомила методист Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук. За її словами, п’ять з половиною тисяч заяв надійшли від випускників шкіл. Решта – від тих, хто раніше закінчив вищі навчальні заклади та профтехучилища. Запрошення-перепустки із зазначенням часу та місця проведення […]

Старшокласники з міста атомників ознайомилися із методами контролю та провели своє дослідження щодо впливу Хмельницької АЕС на навколишнє середовище. Команда учнів ЗОШ №1 відвідала еколого-хімічну та лабораторію зовнішньої дозиметрії ХАЕС. Юні науковці, за сприяння відділу роботи з громадськістю і засобами масової інформації, беруть участь у Міжнародному учнівському конкурсі, організатор якого Міжнародне агентство з атомної енергії […]

1 березня навчальний заклад відчинив свої двері для 515 вихованців, які з нетерпінням чекали на те, щоб переступити поріг улюбленої alma mater. Входини в оновлене приміщення розпочали зі святкового концерту вихованців закладу. Сучасне освітлення сцени, білосніжна натяжна стеля, кавові портьєри та скрипкові ключі в елементах декору концертного залу свідчили про те, що до оновлення дитячої школи […]