Новини
Суспільство

У 2017 році планується відпочинок і оздоровлення третини дітей Хмельниччини

Наближається літо і саме час подбати про відпочинок і оздоровлення дітей.

У Хмельницькій ОДА повідомляють, що у 2017 році надання оздоровчих та відпочинкових послуг у літній період буде здійснюватися у 171 дитячому закладі, а саме: 10 закладах оздоровлення (8 позаміських, 2 санаторного типу); 161 закладі відпочинку (154 – з денним перебуванням, у тому числі 70 літніх мовних таборів, 2 – праці і відпочинку, 5 наметових містечках).Цього року в області планується забезпечити оздоровленням та відпочинком близько 37 тис. дітей шкільного віку або 29,3% від загальної чисельності усіх категорій дітей.

Відповідно до плану проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Хмельницької області у 2016-2020 роках, протягом літнього періоду буде проведено державну атестацію позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Дністровська чайка”.

У обласному бюджеті передбачено 4624,7 тис.грн. на оздоровлення та відпочинок дітей соціально-незахищених категорій та кошти для дітей, які виховуються в інтернатних закладах області – 2358,6 тис.грн., у бюджетах районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад – 7343,5 тис.грн, заплановано залучити 7178,4 тис.грн. позабюджетних коштів.

Щодо вартості путівок, то вартість перебування однієї дитини в дитячих закладах оздоровлення області у 2016  році становила від 2,0 тис.грн. (Красилівський район — дитячий оздоровчий табір “Подолянчик”) до 6,75 тис.грн. (Ярмолинецький район — дитячий оздоровчий заклад “Джерельце”). Середня вартість путівки -3,4 тис. гривень. Відповідно до статті 7 Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень повинні забезпечувати підтримку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку шляхом встановлення пільг із землекористування, на оплату комунально-побутових послуг та на придбання продуктів харчування, звільнення від сплати місцевих податків і зборів. Проте жоден дитячий заклад оздоровлення області приватної форми власності такої підтримки не отримує, що суттєво впливає на формування вартості путівки до закладу.

Минулого року на Хмельниччині протягом оздоровчої кампанії організованими формами відпочинку було охоплено 37,2 тис. дітей, або 30,2% від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років, з них — 27,7 тис. дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки або 42% від загальної кількості дітей пільгових категорій.37,2 тис. дітей, або 30,2% від загальної кількості дітей віком від 7 до 17 років, з них — 27,7 тис. дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки або 42% від загальної кількості дітей пільгових категорій.

Аналіз показників щодо чисельності дітей, яких забезпечено оздоровчими і відпочинковими послугами торік показав, що відпочинковими послугами забезпечено 22,1%, оздоровчими — 7,4% дітей. Відтак, переважна кількість дітей залучалася до відпочинку у пришкільних таборах.

На все це витрчено  28 мільйонів гривень. З державного бюджету використано 2505,9 тис.грн., з обласного – 6 млн. 429,5 тис.грн., з бюджетів районів, міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад – 8 млн. 603,8 тис.грн., також було залучено понад 11,0 млн.грн. позабюджетних коштів.

Оздоровлювалися і відпочивали діти у 262 закладах, а саме: 10 закладах оздоровлення (8 — позаміських, 2 – санаторного типу); 252 закладах відпочинку (239 – з денним перебуванням, у тому числі 83 заклади працювали як літні мовні школи, 2 – праці і відпочинку, 11 наметових містечок). Також працювало 5 спеціалізованих санаторіїв, які перебувають у підпорядкуванні Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

У зв’язку з відсутністю фінансування, нерентабельністю, зміною власника тощо 3 дитячих позаміських заклади оздоровлення та відпочинку в минулому році не функціонували (Чемеровецький район – Летавський позашкільний дитячий оздоровчий табір “Юність”, Славутський — дитячий оздоровчий табір “Голубі озера Славутчини”, Хмельницький район, Гвардійська об’єднана територіальна громада – дитячий оздоровчий табір “Надія”).

 

Фото chasopys.te.ua

 

 

Автор: Алла Самойленко