У Кам’янець-Подільському районі депутати мають визначитися: оптимізувати чи ні сільські лікарні і школи?

Першими під скорочення можуть потрапити Жванецьке терапевтичне відділення №2 та Орининська районна лікарня №2. Освітяни поки що визначаються.

Під час засідання колегії Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, яка проходила під керівництвом т.в.о. першого заступника голови, керівника апарату адміністрації Маріанни Великохатько, розглядались питання оптимізації мережі закладів охорони здоров’я району та загальноосвітніх навчальних закладів. Доповідаючи, головний лікар центральної районної лікарні Віталій Шевчук розповів, що в 2017 році планується скорочення ліжкового фонду та штатних працівників. Це дасть можливість зекономити бюджетні кошти і привести функціонування госпітального округу на належний рівень. Провівши відповідний аналіз, до кінця 2017 року планується скорочення ліжкового фонду на 11 ліжок: з них 10 ліжок Жванецького терапевтичного відділення №2 та 1 терапевтичне ліжко Орининської районної лікарні №2. Також планується скорочення кількості штатних працівників на 20 штатних одиниць: 9,75 шт.од. в Орининській районній лікарні №2 та 10,25 шт.од. в Жванецькому терапевтичного відділення №2. Не планується поки скорочувати ліжковий фонд Староушицької районної лікарні №3. Це мотивується тим, що ця зона є значно віддаленої від центральної районної лікарні і відповідно не всі можуть отримати необхідні медичні послуги в ній. Щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району начальник відділу освіти Олена Пронозюк зазначила, що сьогодні освітні послуги учнівству, а це 2787 школярів, у регіоні надають 1 ЗОШ І ступеня, 18 ЗОШ І-ІІ ступенів, 18 ЗОШ І-ІІІ ступенів, 39 дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацька спортивна школа та Будинок школяра. Проаналізувавши питання економної ефективності утримання сільських шкіл маємо наступну картину: серед 18 шкіл І-ІІ ступенів тільки три навчальні заклади мають повні класи, серед 18 шкіл І-ІІІ ступенів – повні класи мають тільки вісім шкіл, решта 25 шкіл є малокомплектними, що є найбільш проблемним питанням через те, що у малокомплектних школах організовано індивідуальне навчання. Така ситуація призводить до значних проблем і недоліків в організації роботи загальноосвітніх навчальних закладів. Виходячи із вищесказаного, Олена Вікторівна наголосила на тому, що процес оптимізації кількості загальноосвітніх закладів має враховувати демографічну ситуацію, прогноз щодо дитячого населення, соціально-економічні та кліматичні умови регіону. Питання оптимізації мережі закладів охорони здоров’я району та загальноосвітніх навчальних закладів буде винесено на розгляд та обговорення депутатів на засідання чергової сесії районної ради.

Джерело:  Vdalo.info

Схоже

 З першого січня 2018 року усі хмельницькі маршрутки облаштують GPS-навігаторами. Це дасть змогу моніторити рух громадського транспорту, а пасажирам – менше витрачати часу на очікування потрібної маршрутки. Уже зовсім скоро слідкувати за пересуванням громадського транспорту можна буде за допомогою телефону, комп’ютера або спеціального електронного табло. Детальніше у сюжеті МТРК “Місто”

Депутатська група «Партія «Відродження» не голосувала за медичну реформу уряду, оскільки виступає проти запровадження платних медичних послуг для громадян. Про це йдеться у заяві політичної сили. Після прийняття урядової медичної реформи в Україні де-факто запроваджується платна медицина, що протирічить Конституції Україні, і більшість громадян просто не зможуть отримувати медичні послуги. Також у депутатській групі не […]

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відмічається 18 жовтня, на Майдані Незалежності м.Хмельницького Благодійний Фонд «Ксена» у партнерстві з Хмельницькою обласною службою зайнятості та разом з Головним управлінням національної поліції, департаментом соціального захисту населення Хмельницької ОДА, центром соціально-психологічної допомоги провели Акцію із попередження торгівлі людьми («#людинаНЕтовар»). Цей день був започаткований ще в […]