Хмельничани обиратимуть почесного громадянина міста

Днями відбулося засідання комісії з визначення кандидатів на присвоєння звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”. Голова комісії, заступник міського голови Галина Мельник ознайомила присутніх із матеріалами кандидатів, поданих на присвоєння цього звання. Це — громадський діяч Кузьма Матвіюк, політик Лев Бірюк, промисловець Олександр Лисюк та військовий Ігор Гордійчук. Остаточно депутати визначаться на сесії напередодні Дня міста. А хмельничани можуть долучатися власною думкою до вибору депутатів. Cвою думку щодо кандидатур може висловити кожен хмельничанин до 16 червня 2017 року за телефоном 79-47-55 з 09.00 до 17.00 у будні або написати відгук на електронну пошту: khmuosvita@ic.km.ua

Лев БІРЮК — відомий громадський і політичний діяч міста Хмельницького. У 1988-1989 роках був одним із засновників громадських об’єднань “Меморіал” і “Просвіта” на Поділлі. Один із 16 засновників координаційної ради зі створення Народного руху України в лютому 1989-ого. Делегат першого з’їзду Народного руху в Києві. За його активної позиції почався випуск газети подільського Народного Руху “Пробудження”. З 1989 року керівник міської організації Руху, а з початку 1991-ого — обласної організації. Організатор та учасник голодування на площі Леніна 1990 року.

У грудні 1991 року був керівником штабу з проведення референдуму про Незалежність, членом Центрального Проводу НРУ. У 1992-1993 роках — керівник організаційного управління Секретаріату НРУ в Києві під головуванням В’ячеслава Чорновола.

Улітку 1992 року очолював одну з двох похідних груп Руху з протидії проведення антиукраїнського референдуму з метою від’єднання Криму від України.

1994 і 1998 роки — депутат двох скликань Хмельницької міської ради. Депутат міської ради діючого скликання і є старійшиною депутатського корпусу, зокрема тричі депутат Верховної Ради України.

Учасник Революції гідності, член обласного штабу національного спротиву “Хмельницький Майдан”. Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради.

Кузьма МАТВІЮК — один із ініціаторів і лідерів культурологічного товариства “Спадщина” в Хмельницькому, обласних організацій Товариства української мови ім. Т.Шевченка. Депутат установчого з’їзду Народного Руху України, з 1990 року очолював міськрайонну організацію НРУ, був співголовою крайової організації.

У 1993 році з групою активістів створив обласну організацію Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих. Був головою районної організації “УРП-Собор”, а також

головою громадської організації “Захист рідної землі”.

Член центральної ради ветеранів та обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів.

У 2014 році рішенням президії Міжнародної кадрової академії Кузьмі Матвіюку присвоєно звання “По чесний професор”.

Олександр ЛИСЮК 1976 року був призначений директором макаронної фабрики, а з 1980

року — кондитерської фабрики. З липня 1982 року — генеральний директор обласного виробничого об’єднання пиво-безалкогольної промисловості. З 1994 — директор-голова правління ВАТ “Хмельпиво”, з 2011 року — голова наглядової ради підприємства.

За значні виробничі досягнення 2010 року колектив товариства пивоварів занесено на обласну Дошку пошани “Кращі люди Хмельниччини”.

Олександр Лисюк відзначений трудовою відзнакою Міністерства аграрної політики України “Знак пошани”, має почесне звання “Заслужений працівник промисловості України”.

Ігор ГОРДІЙЧУК — генерал-майор Збройних Сил України, офіцер головного командного центру Генерального штабу України, ректор Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Герой України.

Пройшов шлях від командира механізованого взводу до заступника командира танкового полку. Подальшу військову кар’єру зробив у військах спецпризначення. Був переведений на посаду заступника командира бригади спеціального призначення міста Ізяслав Хмельницької області. Згодом став командиром 8-го окремого полку спецпризначення, сформованого на базі бригади.

З травня до грудня 2010 року проходив службу в складі міжнародного контингенту в Афганістані. Після повернення став першим заступником начальника Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

У квітні 2014 року отримав призначення у головний командний центр Міністерства оборони України. Служив на посаді начальника центру оперативного керівництва-заступника начальника головного командного центру ЗСУ.

Учасник бойових дій на сході України у 2014 році.

Полковник брав безпосередню участь у багатьох операціях під час АТО, очолював загін спецпризначення, який виконував завдання глибинної розвідки в тилу противника, командував операцією із взяття під контроль стратегічної висоти Савур-могила.

Отримав важке поранення під Іловайськом.

8 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко у військовому шпиталі вручив полковнику Ігорю Гордійчуку державні нагороди — орден “Золота Зірка”, звання Герой України та ордени Богдана Хмельницького II та III ступенів.22

Джерело

Схоже

У 1861 році скасували кріпацтво,  селянам дали волю, але не дали землі. У 1917 році  більшовики скористалися привабливим лозунгом «Землю-селянам», а потім тих селян і обманули. В 2002 році, будучи народним депутатом України, я голосував за рішення про введення мораторію на продаж землі. Пройшло вже 15 років, а законодавці так і не прийняли пакет законів, які б дозволили […]

Маршрут учасників творчої сотні “Рух до Перемоги”, яку очолює знана волонтерка, письменниця Оксана Радушинська, – район Маріуполя. Цю поїздку приурочили 26-й річниці незалежності України. Творчі люди вкотре вирушили на схід нашої держави, аби привітати наших воїнів, підтримати їх, подарувати хвилини радості та часточку свого серця, сказати, що віримо у нашу перемогу і чекаємо додому цілими […]

Українці тепер можуть подорожувати без віз. Добре це чи ні? Можливістю поїхати у одну з країн, куди спрощений в’їзд, скористатися просто: для подорожей потрібно мати  біометричний паспорт і, звісно, бажання мандрувати. Я вирішила перевірити усе на власному досвіді і побувати у Парижі. Сподіваюся,  розповідь буде цікавою для тих, хто ще досі налаштований скептично або ще […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *