Новини
Події

Депутати Хмельницької обласної ради  проти передачі лісів у концесію

Сьогодні, 13  липня, депутати Хмельницької обласної ради на своїй черговій сесії  звернулися до уряду, Президента та низки  міністерств і відомств з проханням не допустити  передачі у концесію  майнових комплексів лісогосподарських підприємств Хмельниччини.  У документі, зокрема,  йдеться, що такий крок уряду призведе до соціальної напруги в регіоні, а також порушує  закони України, що нині діють в нашій державі. Обласні обранці наголошують і на тому, що у разі передачі лісгоспів у концесію мешканці краю будуть обмежені в доступі до лісових ресурсів, чим буде порушено їхні конституційні права.

Окрім того, депутати обласного рівня побоюються, що  передача в концесію  підприємств державного лісового господарства призведе фактично до ліквідації на Хмельниччині продуктивного  лісовирощування. Адже концесіонер, котрий взяв ліс, спільно із усією інфраструктурою (дорогами, аеропортами, спецтехнікою, системами спостереження),  приміром, на 10 років, зацікавлений лише у заготівлі спілої деревини та отриманні прибутку. Відтак, є ризик, що зруби відновлюватимуться другорядними породами  дерев, бо ніхто не буде зацікавлений у вкладанні коштів із віддачею через  80-100 років, наголошують депутати.

Для довідки:  4 липня Уряд схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади. Ухвалений документ, так званий “тріаж” (від англ. triage – медичне сортування) визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані.

Розроблена концепція є основою подальшого реформування сфери управління державною власністю та одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей із Міжнародним валютним фондом.  Згідно документу, в державній власності мають залишитись 15 особливо важливих державних підприємств та 363 об’єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій. Це компанії, що є державними природними монополіями (НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Укрзалізниця” та інші), або ж виконують суспільно важливі функції в оборонній сфері, сфері охорони здоров’я, стандартизації та метрології, соціальної політики та інші, тим самим надаючи державі інструменти для виконання своїх функцій.

359 об’єктів державної власності необхідно передати у концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання), що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності. До таких об’єктів належать аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги та ін.

1255 об’єктів державної власності має бути припинено шляхом реорганізації чи ліквідації.

Автор: Алла Самойленко