Медреформа не для всіх: чому деякі хмельничани не можуть підписати декларації із лікарями?

Станом на 29 червня на Хмельниччині уклали договори із сімейними лікарями та педіатрами 417 тисяч подолян, що становить 33 % від усіх мешканців області. Найбільша кількість людей-підписантів у Віньковецькому та Славутському районі.

Але у області є краяни, які не можуть підписати декларації з сімейними лікарями та педіатрами. Три центри ПМСД області не мають підключення до електронної системи e-health.

Серед них Чорноострівський центр Хмельницького району, який обслуговує близько 11 тисяч подолян.

Місцеві кажуть, що лікарі не можуть підписати із ними декларації через те, що у них не закуплені компютери.

«Однією із вимог для медичних закладів первинної ланки, щоб підписати договір із Національною службою здоров’я,  є наявність ліцензії на провадження медичної практики. В Чорноострівському центрі такої ліцензії ще немає,» – розповіла головний спеціаліст  Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Ольга Трач.

Зі слів головного лікаря центру ПМСД у Чорному Острові, документи знаходяться на розгляді у Міністерстві охорони здоров’я України. Як стало відомо, центр уже декілька разів подавав документи на розгляд, але всі рази їх повертали до опрацювання.

«Надіємось, що вони усі моменти доопрацювали та скоро їм видадуть ліцензію. Але для того, щоб увійти у медичну реформу, як інші центри ПМСД у області, потрібно ще змінити статус підприємства на комунальне некомерційне. Цим має зайнятись місцева влада,» – доповнила Ольга Трач.

Така ж ситуація у Волочиському районі село Наркевичі.

Катерина Прокопець

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Конкурс розпочнеться 26 липня за адресою місто Хмельницький вулиця Грушевського 64.  Про вакантну посаду головного лікаря міської поліклініки №1 оголосили ще у червні, але на сьогоднішній день ще не з’явилось жодного бажаючого очолити поліклініку, – розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. «Документи приймаються до 25 липня включно. Переваги надаватимуть тим, хто запропонує план […]

Про те, що троє мешканців села Шевченкове Ярмолинецького району – 61-річний чоловік та дві жінки 30 та 42 років – потрапили до центральної районної лікарні з підозрою на отруєння грибами, стало відомо у суботу, 14 липня. Завідувачка терапевтичного відділення медзакладу Марія Равлюк розповіла, що пацієнти три дні перебували у реанімаційному відділенні, повідомляє сайт “Є”. «У […]

9 липня у рамках Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації у Болгарію на двотижневу реабілітацію вирушає група з 8 травмованих учасників АТО. Дана ініціатива реалізується на основі угоди між Міністерством оборони Республіки Болгарія та Міністерством соціальної політики України в межах проекту Трастового фонду НАТО у сфері медичної реабілітації в Україні, яка була підписана в жовтні […]