Двісті сторінок розрахунків і сімсот мільйонів гривень забезпечать хмельничанам здорове довкілля | Поділля News
Двісті сторінок розрахунків і сімсот мільйонів гривень забезпечать хмельничанам здорове довкілля

follow site Протягом 2018 року в Хмельницькому відбулась низка заходів щодо створення безпечного довкілля для його мешканців.

here Так із січня 2018 року в місті розпочався процес дегазації сміттєзвалища. Щомісяця це приносить кошти для комунального підприємства, а звалищний газ, як продукт розпаду сміття, переробляється в електроенергію. З метою збору небезпечних побутових відходів у місті діє проект «Екобус». Тільки за завдяки йому за три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів та понад 2000 ламп. В обласному центрі встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Усе це дозволяє попередити потрапляння частини небезпечних відходів у екостистему.

follow site Та найважливішим кроком на шляху збереження довкілля міста має стати будівництво сміттєпереробного комплексу. Презентація його техніко-економічного обгрунтування відбулась учора у Хмельницькому.

go site «Тепер ми маємо реальний документтехніко-економічне обгрунтування будівництва комплексу. Понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності», повідомив під час прес-конференції міський голова Олександр Симчишин. 

Розробку ТЕО зробило ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».

Фахівці піддали оцінюванню  механічну переробку сміття  з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння; з виробництвом RDF палива й стабілізацією органічної фракції  ТПВ компостуванням у рядах та аеробну стабілізацію в тунелях.

Вартість комплексу складе від 526 млн грн до 676 млн грн.

Джерело

get link  

Схоже

Аби врятувати каньйон від затоплення, міська влада Кам’янця-Подільського задіяла гідросистеми. Про це повідомляється на сайті міськради. “Після сильної зливи 17-18 травня кількість води у Смотрицькому каньйоні збільшилася у 20 разів. Утім великої шкоди вона не завдала, оскільки ситуацію вдалося взяти під контроль”, – йдеться у повідомленні. Як повідомив заступник міського голови Сергій Бабій, найбільш вразливою […]

На боротьбу з борщівником цьогоріч у бюджеті Хмельницького передбачено 400 тисяч гривень. Про це повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. За його словами, небезпечну траву вже покосили на половині локацій, де вона росте. А саме – на вулиці Старокостянтинівське шосе, Волочиська, Північна, Болохівська, Сільськогосподарська. А також біля супермаркету «Таврія» та на Проскурівській – […]

Пластик, пакети, іграшкові деталі – всі ці речі наче ожили на незвичній клумбі, розташованій у середмісті Хмельницького. На клаптику землі поряд з рослинами співіснує непотріб, силою фантазії перетворений на елементи декору.   Клумбу створила мешканка приватного будинку вулиці Староміської Юлія Голуб. Жінка живе тут майже 30 років та весь цей час змагається зі сміттям. Каже, […]