Хмельницька обласна служба зайнятості допомогла майже 1000 учасникам АТО

Служба зайнятості приділяє працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО окрему увагу. Адже ця категорія людей особливо потребує допомоги в адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці.

«У разі звернення до служби зайнятості демобілізованих учасників АТО, їм   надаються інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, сприяння в пошуку роботи, в тому числі допомога в започаткуванні власної справи. Також АТОвці можуть бути залученими до оплачуваних громадських та тимчасових робіт. За бажання розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації», – розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

В цілому в Україні протягом січня-вересня 2018 року статус безробітного мали понад 20 тис. осіб із числа учасників АТО, що звернулись в пошуках роботи до служби зайнятості. На Хмельниччині таких 994 особи, з них 210 – забезпечені роботою. Найчастіше до служби зайнятості області звертаються особи вікової категорії 35-44 років (36%);  від 30-34 років (19%); від 25-29 років (18%); від 45-59 років (16%); від 19-24 років (11%).

Тим, хто бажає працювати не за фахом, служба зайнятості пропонує професійне навчання під потреби роботодавця. До прикладу, 51 учасник АТО пройшов навчання за професіями: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, кухар, оператор котельні, охоронник, підприємець-початківець тощо.

Допомогу щодо відкриття власної справи з початку року скористалися 12 демобілізованих учасників АТО.

Довідково:

Станом на 1 жовтня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 9,4  тис.осіб, в тому числі 333 військовослужбовців-учасників АТО.

 

Схоже

За результатами проведених фахівцями управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій протягом поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,9 млн гривень. Завдяки проведеній аудиторами роботі державі відшкодовано втрати на суму понад 16,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень. Як показали державні фінансові […]

У рамках Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького на 2017-2019 роки, жителі області подали 102 проекти. Більшість із них стосувалася галузі освіти. На  засіданні Комісії з питань Бюджету участі 19 жовтня 2018 року  кожен проект був розглянутий на відповідність до вимог Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького, затвердженого […]

Протягом дев’яти місяців 2018 року підприємці Хмельницької області, які працюють за спрощеною системою оподаткування, відрахували до місцевих бюджетів краю 542,9 мільйона гривень єдиного податку. А це на 95,4 мільйона гривень більше, ніж у січні-вересні минулого року. Найбільшу частку надходжень єдиного податку традиційно забезпечили підприємці-фізичні особи, сплативши понад 328,1 мільйона гривень. Юридичні особи – платники третьої […]