Історія про побиття дітей у санаторії як дзеркало для людської гідності

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба 08.10.2018 розмістив  у мережі Facebook  повідомлення про те, що один із хлопчиків, який лікувався у Великожванчицькому обласному дитячому пульмонологічному санаторії, поскаржився матері на вихователя, котрий, зі слів дитини, бив дітей і змушував стояти на колінах з піднятими руками.

З метою перевірки інформації та встановлення усіх обставин, за цим фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості за ч. 2 ст. 126 Кримінального кодексу України (побої і мордування).

Досудове розслідування кримінального провадження здійснює слідчий відділ Дунаєвецького відділу поліції ГУ НП в області за процесуального керівництва Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури.

Для забезпечення повноти перевірки фактів можливих порушень, прокуратура Хмельницької області ініціювала проведення перевірок відповідними органами влади та контролю.

Як повідомила перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук,  вихователь Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію, якого підозрюють у жорсткому поводженні з дітьми, написав заяву на звільнення. За словами чиновниці, чоловіка було одразу відсторонено від роботи, однак він вирішив звільнитися. У санаторії триває службове розслідування і працює комісія на чолі з обласним департаментом здоров’я.

І фотографія, й інформація про покарання дітей у пульмонологічному санаторії жваво обговорюються в соцмережах. У коментарях на сторінці Миколи Кулеби обурені автори, не добираючи висловів, пропонують методи розправи з кривдником, забуваючи про те, що його вина ще не доведена.

Попри загальний накал пристрастей дехто з дописувачів звертає увагу на деталі викладеного фото, які викликають запитання, й висловлює іншу версію резонансної події. Зокрема, про зведення рахунків.

Чим би не закінчилась ця історія, усім нам слід памятати, що найголовніше в ній – з’ясувати істину. І якою б вона не виявилася, дати їй такий самий розголос, як і повідомленню про інцидент. Адже в будь-якому випадку йдеться про людську гідність.

Схоже

Публічна дискусія “Добудова Хмельницької АЕС: за чи проти” відбудеться у Хмельницькому 13 грудня. Саме у цей день завершується проектний термін експлуатації першого енергоблоку атомної електростанції. Організатори заходу – «Хмельницький енергетичний кластер» та ГО «Екодія». У планах атомної станції продовження строку експлуатації енергоблоку №1 та добудова енергоблоків №3 та №4. Обговорити планують економічні, технічні, екологічні та інші […]

Про відшкодування вартості за встановлення сонячних панелей до Хмельницької міської ради наразі звертаються лише мешканці приватних будинків. З чотирьох звернень вже розглянуто три та виплачена компенсація на суму більше 120 тисяч гривень. Про це повідомила заступник начальника управління ЖКГ Хмельницької міської ради Наталія Вітковська в ефірі “Поділля-центр”. Мешканці багатоповерхівок теж можуть взяти участь у програмі міської […]

Ледь не кожен водій Хмельниччини стикався у житті із ситуацією, коли його зупиняє поліція. Як діяти у таких випадках? Як зрозуміти, що зупинка правомірна? Які права у водія? Відповіді на ці та інші питання підготували фахівці Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Вичерпний перелік випадків, коли […]