У Держводагентстві занепокоєні якістю поверхневих вод Південного Бугу

У п’ятницю, 5 жовтня, відбулося розширене засідання науково-технічної ради Держводагентства. Представники облдержадміністрацій, міських та районних рад, об’єднаних територіальних громад, місцевих водоканалів Хмельницької та Вінницької областей, науковці, експерти-проектувальники, фахівці водогосподарських організацій зібралися для вирішення спільного питання – екологічного оздоровлення річки Південний Буг.

Ця річка є другою за довжиною після Дніпра й тече винятково територією України. Характерною особливістю басейну Південного Бугу є його значна зарегульованість. Учасники засідання висловили занепокоєння через суттєве зниження якості поверхневих вод річки, спричинене антропогенним навантаженням на різних ділянках.

Фахівці відзначили  неефективність роботи існуючих очисних споруд комунальних, промислових та інших підприємств та неконтрольованість використання міндобрив і  засобів захисту рослин. Серед причин зниження якості води також названі скиди приватних господарств і захаращеність та  замулення окремих ділянок русла.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець поділився з учасниками засідання досвідом застосування передових технологій розчистки русел річок з використанням спеціалізованої будівельної техніки на території Дніпропетровської області.

Заступник Голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник надав пропозиції щодо відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану водних об’єктів у зоні питного водозабору Вінниці та Вінницької області.

Головний технолог МКП «Хмельницькводоканал» Петро Дзюблюк ознайомив присутніх з найближчими планами влади Хмельницького щодо відновлення міських очисних споруд як чинника впливу на якість води у Південному Бузі нижче за течією.

Учасники ради визначили короткострокові та середньострокові шляхи розв’язання проблем. Зокрема було прийняте рішення утворити робочу групута та підготувати план управління річковим басейном Південного Бугу.

 Джерело

Схоже

Обласний центр долучився до Всеукраїнської акції «Хода за свободу», приуроченої до Європейського Дня боротьби із торгівлею людьми, який відзначають 18 жовтня. Активні хмельничани взяли участь у заході, аби продемонструвати містянам, що у сучасному, розвиненому суспільстві досі існує ця проблема. Всього в акції взяли участь близько сотні осіб, які пройшлись центром міста з чорними парасольками – […]

Напередодні Дня захисника України жителі Смотрицької ОТГ встановили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО воїну Віталію Пасічнику. Пам’ятний знак встановили в селі Стара Гута на стінах гімназії, в якій  навчався атовець. Право відкрити меморіальну дошку надали матері, дружині та дітям Віталія. Після вшанування пам’яті доблесного воїна присутні на заході односельці, представники влади й гімназисти запалили […]

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась неформальна зустріч із полковником Повітряних Сил США Воффордом та майором Квінном. Обидва військовослужбовці є військовими аташе Посольства США в Україні. Українські учасники діалогу цікавилися життям у США та обговорювали з гостями актуальні питання сучасної міжнародної політики і сьогодення України. Як інформує ОУНБ, спілкування відбулось у теплій і невимушеній […]