У Держводагентстві занепокоєні якістю поверхневих вод Південного Бугу

У п’ятницю, 5 жовтня, відбулося розширене засідання науково-технічної ради Держводагентства. Представники облдержадміністрацій, міських та районних рад, об’єднаних територіальних громад, місцевих водоканалів Хмельницької та Вінницької областей, науковці, експерти-проектувальники, фахівці водогосподарських організацій зібралися для вирішення спільного питання – екологічного оздоровлення річки Південний Буг.

Ця річка є другою за довжиною після Дніпра й тече винятково територією України. Характерною особливістю басейну Південного Бугу є його значна зарегульованість. Учасники засідання висловили занепокоєння через суттєве зниження якості поверхневих вод річки, спричинене антропогенним навантаженням на різних ділянках.

Фахівці відзначили  неефективність роботи існуючих очисних споруд комунальних, промислових та інших підприємств та неконтрольованість використання міндобрив і  засобів захисту рослин. Серед причин зниження якості води також названі скиди приватних господарств і захаращеність та  замулення окремих ділянок русла.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець поділився з учасниками засідання досвідом застосування передових технологій розчистки русел річок з використанням спеціалізованої будівельної техніки на території Дніпропетровської області.

Заступник Голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник надав пропозиції щодо відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану водних об’єктів у зоні питного водозабору Вінниці та Вінницької області.

Головний технолог МКП «Хмельницькводоканал» Петро Дзюблюк ознайомив присутніх з найближчими планами влади Хмельницького щодо відновлення міських очисних споруд як чинника впливу на якість води у Південному Бузі нижче за течією.

Учасники ради визначили короткострокові та середньострокові шляхи розв’язання проблем. Зокрема було прийняте рішення утворити робочу групута та підготувати план управління річковим басейном Південного Бугу.

 Джерело

Схоже

У Хмельницькому відбулася публічна дискусія щодо перспектив Хмельницької АЕС. Говорили про продовження строку функціонування першого енергоблоку, проектний строк експлуатації якого завершився саме в день проведення заходу – 13 грудня. Не менш важливим є питання розвитку потужностей, а саме – добудова енергоблоків 3 і 4.  У дискусії взяли участь гості з Нетішина заступник генерального директора з […]

За ініціативи Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки обласної державної адміністрації 22 грудня 2018 року та 05 січня 2019 року на вулиці Прибузька (від вулиці Свободи до вулиці Старокостянтинівське шосе) проходитимуть обласні ярмарки сільськогосподарської продукції, приурочені до різдвяних свят, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА. Хмельничани зможуть придбати продукцію сільськогосподарських товаровиробників та громадського харчування […]

Головний сервісний центр МВС презентував новий електронний сервіс –тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, це надає змогу кожному громадянину самостійно впевнитись, чи було видано свідоцтво за вказаним номером. Онлайн-сервіс простий у використанні: щоб впевнитися, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видавалося, достатньо ввести його серію (три літери) та шестизначний номер у відповідні поля. У випадку, якщо дана інформація міститься в Єдиному державному реєстрі МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, на екрані з’явиться вся інформація, […]