Життєвий простір Хмельниччини стає доступнішим для людей з інвалідністю | Поділля News
Життєвий простір Хмельниччини стає доступнішим для людей з інвалідністю

source site Сьогодні на Хмельниччині проживає 127431 осіб з інвалідністю усіх категорій go to site . Це 9,8 % від загальної кількості мешканців області . Стан забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області розглянула к source link олегі я обласної державної адміністрації .

Як повідомила начальник відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації Ірина Дунаєвська, приміщення ОДА та райдержадміністрацій облаштовані пан­дусами, приймальні громадян розташовані на перших поверхах.

Із 24 приміщень Головного управління Пенсійного фонду України в області та його 10 територіальних підрозділів 15 повністю доступні для осіб з інвалідністю, 5 – частково.

У системі охорони здоров’я 946 лікувально-оздоровчих приміщень об­лаштовано пандусами, у тому числі 482 – відповідно до ДБН, 303 мають безперешкодний доступ, у 254 встановлено кнопку виклику, 21 приміщення не облаштовано пандусами, бо не дозволяє рельєф.

До 18 об’єктів культури і мистецтв обласного підпорядкування для осіб з інвалідністю забез­печено безперешкодний доступ. Обласна філармонія, обласна бібліотека для юнацтва та обласна універсальна наукова бібліотека потребують створення паркувальних місць для автомобілів відвідувачів, акаде­мічний обласний музично-драматичний театр ім. М. Ста­рицького – розгляду комерційної пропозиції на встановлення ліфта, обласний науково-методичний центр культури і мистецтва – вирішення питання влашту­вання туалетних кімнат, художній музей – встановлення пандуса відповідно до ДБН. Для при­міщень Державного історико-культур­ного заповідника «Межибіж» розроблено проектно-кошторисну документацію на встановлення пандусів.

Під час реконструкції та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється влаштування пандусів, пониження бордюрів у місцях перехрещення доріг з тротуарами, пішохідних переходів.

На територіях автостанцій діють системи інформаційного оповіщення про напрям руху автобусів та номер маршруту. Усі вони пристосовані для осіб з інвалідністю і мають облаштовані квиткові каси, громадські вбиральні, кнопки виклику, пандуси.

Також на залізничній станції Хмельницький організовано групи з надання допомоги пасажирам з інвалідністю. Для забезпечення безперешкодно доступу осіб з вадами зору на входах до вокзалу встановлено звукові орієнтири.

Особлива увага приділяється забезпеченню безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів житлового та громадського будівництва. Проте, як зауважила пані Дунаєвська, створення якісного, комфортного і безпечного життєвого простору для громадян з інвалідністю можливе тільки за впровадження нових ДБН. Сьогодні 25% чинних будівельних норм України потребують перегляду.

На прикінці виступа Ірина Дунаєвська закликала членів колегії долучитися до підготовки програми забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури на території області в частині визначення конкретних заходів та їх фінансового забезпечення.

Голова ОДА Вадим Лозовий доручив керівникам на місцях спільно з громадськими організаціями визначити критерії, які реально оцінять місто, район з точки зору забезпечення прав людей з інвалідністю.

 

Схоже

Аби врятувати каньйон від затоплення, міська влада Кам’янця-Подільського задіяла гідросистеми. Про це повідомляється на сайті міськради. “Після сильної зливи 17-18 травня кількість води у Смотрицькому каньйоні збільшилася у 20 разів. Утім великої шкоди вона не завдала, оскільки ситуацію вдалося взяти під контроль”, – йдеться у повідомленні. Як повідомив заступник міського голови Сергій Бабій, найбільш вразливою […]

На боротьбу з борщівником цьогоріч у бюджеті Хмельницького передбачено 400 тисяч гривень. Про це повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. За його словами, небезпечну траву вже покосили на половині локацій, де вона росте. А саме – на вулиці Старокостянтинівське шосе, Волочиська, Північна, Болохівська, Сільськогосподарська. А також біля супермаркету «Таврія» та на Проскурівській – […]

Пластик, пакети, іграшкові деталі – всі ці речі наче ожили на незвичній клумбі, розташованій у середмісті Хмельницького. На клаптику землі поряд з рослинами співіснує непотріб, силою фантазії перетворений на елементи декору.   Клумбу створила мешканка приватного будинку вулиці Староміської Юлія Голуб. Жінка живе тут майже 30 років та весь цей час змагається зі сміттям. Каже, […]