Школярі Хмельниччини почали краще розумітися між собою

У вісьмох закладах загальної середньої освіти та двох закладах  позашкільної освіти Кам’янця-Подільського запрацювали шкільні служби порозуміння.

Як ми вже повідомляли, такі служби активно працюють у Шепетівському, Волочиському районах та в Нетішині. Їхній приклад наслідував і Кам’янець-Подільський. До проекту тут долучилося 10 навчальних закладів міста. Діти та їхні наставники з числа соціальних педагогів та психологів пройшли спеціальне навчання і з вересня шкільні служби порозуміння (ШСП) запрацювали.

У найбільшій школі міста – ЗОШ №17 – під ШСП виділили спеціальний кабінет, де діти самі собі господарі. І менш, ніж за місяць тут вже відбулось декілька кіл примирення.

Як зазначає поліція Хмельницької області, активно працює шкільна служба порозуміння у ЗОШ №13. А її учениця Вероніка Гутаревич навіть пише наукову роботу щодо медіації на конкурс до Малої академії наук України. Практичний психолог цієї школи Наталія Чепурняк для ярмарку педагогічних ідей підготувала роботу «Медіація – шлях до вирішення міжособистісних конфліктів, які виникають між учасниками освітнього процесу. Шкільні служби порозуміння».

Довідково:

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом. Вони використовують у роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Роботу шкільних служб порозуміння організовує координатор, зазвичай, психолог чи соціальний педагог, який отримав спеціальну підготовку і володіє знаннями та навичками з організації та керування ШСП.

Схоже

У Хмельницькому сьогодні, 19 січня, святкують Водохреще. Ще з вчорашнього вечора сотні хмельничан, дорослих і дітей, пірнають в ополонки на Південному Бузі. “Для купання на правому березі річки облаштовано декілька спеціальних місць. Крім цього, зануритися в ополонку можна й на лівому березі річки, поблизу міського пляжу”, – повідомляють у міській раді. Зранку о 9.00 на […]

Хмельничанка Олена Шпак учора, 18 січня, отримала почесну відзнаку “Мати-героїня” з рук міського голови Олександра Симчишина. Жінка народила і виховала 10 дітей. Найстаршому з них незабаром виповниться 16 років, наймолодшому – трохи більше року. Про це повідомляється на сторінці міської ради у Фейсбуці. “Олена Володимирівна у 1996 році закінчила з відзнакою середню школу у місті […]

У Хмельницькому 19 січня запрошують всіх охочих пірнути в ополонку. Це треба робити на тверезу голову і максимум на 10 секунд. Рятувальники розповіли хмельничанам, як правильно занурюватися у воду, і нагадали порядок надання першої допомоги потопельникам. Нагадаємо, на Південному Бузі облаштують 5 місць для водохресних купань. Детальніше – у сюжеті МТРК “Місто”.