Школярі Хмельниччини почали краще розумітися між собою

У вісьмох закладах загальної середньої освіти та двох закладах  позашкільної освіти Кам’янця-Подільського запрацювали шкільні служби порозуміння.

Як ми вже повідомляли, такі служби активно працюють у Шепетівському, Волочиському районах та в Нетішині. Їхній приклад наслідував і Кам’янець-Подільський. До проекту тут долучилося 10 навчальних закладів міста. Діти та їхні наставники з числа соціальних педагогів та психологів пройшли спеціальне навчання і з вересня шкільні служби порозуміння (ШСП) запрацювали.

У найбільшій школі міста – ЗОШ №17 – під ШСП виділили спеціальний кабінет, де діти самі собі господарі. І менш, ніж за місяць тут вже відбулось декілька кіл примирення.

Як зазначає поліція Хмельницької області, активно працює шкільна служба порозуміння у ЗОШ №13. А її учениця Вероніка Гутаревич навіть пише наукову роботу щодо медіації на конкурс до Малої академії наук України. Практичний психолог цієї школи Наталія Чепурняк для ярмарку педагогічних ідей підготувала роботу «Медіація – шлях до вирішення міжособистісних конфліктів, які виникають між учасниками освітнього процесу. Шкільні служби порозуміння».

Довідково:

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом. Вони використовують у роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Роботу шкільних служб порозуміння організовує координатор, зазвичай, психолог чи соціальний педагог, який отримав спеціальну підготовку і володіє знаннями та навичками з організації та керування ШСП.

Схоже

До відбору на фінансування в рамках Громадського бюджету допустили наступні проекти (ознайомитися з ними можна, натиснувши на назву проекту): 1.    «Дитячий спортивний майданчик» (вул. Гагаріна, 89); 2.    «Облаштування майданчика для ВМХ та скейт стилів катання» (за майданчиком для міні-футболу в парку «Героїв Євромайдану»); 3.    «Виготовлення елементів конструкцій для облаштування траси даунхіл, фрірайт дисциплін» (в парку […]

Вчора, 16 листопада, працівники телебачення, радіо і зв’язку в Україні відзначали своє професійне свято. Традиційно з цієї нагоди кращих з кращих привітали у міській раді. Цього разу грамоти і подарунки телевізійники, радійники та зв’язківці отримали не від Олександра Симчишина, а з рук тимчасово виконуючого обов’язки міського голови Наталії Мазурик. “В нас є підставний міський голова. […]

Аналітичний портал “Слово і діло” оприлюднив рейтинг відповідальності українських мерів, який склали за кількістю виконаних обіцянок з ремонту доріг. Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин лідирує в цьому списку не лише за кількістю виконаного, а й за кількістю обіцяного – у нього загалом аж 13 позицій. У списку – вулиці Соборна, Свободи, Проспект Миру, Панаса Мирного, Кам’янецька, […]