Школярі Хмельниччини почали краще розумітися між собою | Поділля News
Школярі Хмельниччини почали краще розумітися між собою

source link У вісьмох source заклад ах загальної середньої освіти та двох заклад ах  позашкільної освіти Кам’янця-Подільського click  запрацювали шкільні служби порозуміння.

Як ми вже повідомляли, такі служби активно працюють у Шепетівському, Волочиському районах та в Нетішині. Їхній приклад наслідував і Кам’янець-Подільський. До проекту тут долучилося 10 навчальних закладів міста. Діти та їхні наставники з числа соціальних педагогів та психологів пройшли спеціальне навчання і з вересня шкільні служби порозуміння (ШСП) запрацювали.

У найбільшій школі міста – ЗОШ №17 – під ШСП виділили спеціальний кабінет, де діти самі собі господарі. І менш, ніж за місяць тут вже відбулось декілька кіл примирення.

Як зазначає поліція Хмельницької області, активно працює шкільна служба порозуміння у ЗОШ №13. А її учениця Вероніка Гутаревич навіть пише наукову роботу щодо медіації на конкурс до Малої академії наук України. Практичний психолог цієї школи Наталія Чепурняк для ярмарку педагогічних ідей підготувала роботу «Медіація – шлях до вирішення міжособистісних конфліктів, які виникають між учасниками освітнього процесу. Шкільні служби порозуміння».

follow link Довідково:

Шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом. Вони використовують у роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Роботу шкільних служб порозуміння організовує координатор, зазвичай, психолог чи соціальний педагог, який отримав спеціальну підготовку і володіє знаннями та навичками з організації та керування ШСП.

Схоже

На Дунаєвеччині зникла 17-річна дівчина. До поліції звернулась її мати, жителька села Шатава, адже донька не була вдома і не виходила на зв’язок уже протягом трьох днів. Про це повідомляють місцеві правоохоронці на своїй сторінці у Фейсбуці. Жінка також повідомила, що вона відразу до поліції не зверталася із повідомленням про зникнення доньки, оскільки раніше вже […]

У Хмельницькому в районі мосту на вулиці Свободи розчищають русло Південного Бугу. Нині фірма-підрядник завершує екскаваторні роботи, розпочаті від дамби колишнього цукрового заводу, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Річку розчищають уперше за багато років. Розробило проект розчистки міське управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста. Розчистку русла Південного Бугу розпочали влітку минулого року. […]

Міська рада Шепетівки повертає кінотеатр через суд. Про це повідомляє прес-служба установи. У 2018 році приміщення передали Товариству з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «КМЗ». Однією з умов договору купівлі-подажу визначено порядок розрахунків за придбаний об’єкт у вказаний термін їх проведення. У випадку порушення строків сплати коштів нараховується пеня на суму, яка підлягає сплаті. “За договором […]