І жертвами, і ініціаторами булінгу здебільшого стають дівчата | Поділля News
І жертвами, і ініціаторами булінгу здебільшого стають дівчата

Проговорити і попередити – такою була мета круглого столу «Булінг боїться розголосу», який проводився у Хмельницькому в рамках проекту «Активність починається з тебе». Проект в місті тривав впродовж півроку.  Співорганізатором заходу виступила громадська організація «Молодь за краще майбутнє». Участь у засіданні взяли представники патрульної поліції краю, освітяни, психологи, студенти та старшокласники шкіл міста. Також серед запрошених гостей були експерти з Канади.

Одинадцятикласниця Вікторія Смоляр про булінг знає не з чуток. Дівчина каже, як правило, цькувань зазнають діти, які чимось вирізняються серед своїх ровесників.

«Коли я навчалася в початковій школі, то з такими проблемами ми дійсно стикалися, – каже дівчина. – Але тоді таке не піднімалося на загал».

Булінг буває різним. Це можуть бути погрози, приниження або фізичне знущання. Іноді діти навіть не розуміють, що вони зазнають тиску, сприймаючи таку поведінку дорослих чи однолітків як нормальну.

«Хочу наголосити на тому, що це все починається вдома. Тому що, якщо вдома дитину обзивають, вона починає вважати, що це є для неї нормою, – пояснює психолог Леся Романюк. –  І коли вона приходить до школи, то, звісно, для неї це є нормою».

Найбільше жертвами булінгу стають дівчата, додає психолог. І булерами теж частіше стають саме вони.

Проблема булінгу актуальна у школах, починаючи з четвертого класу, зазначають поліціянти. Цьогоріч півтора відсотка зі всіх звернень до правоохоронців стосувалися саме знущань у міських школах. Але насправді випадків набагато більше, адже дітям важко зізнатися, що вони стають жертвами глумів, оскільки бояться, що зізнання поглибить їхню проблему. Та психологи радять якраз не мовчати. Ще краще – проблему попереджувати. Саме тому представники поліції та психологи проводять у школах тематичні заходи, під час яких моделюють ситуації, що можуть виникнути.

follow site Проекти та рішення, які напрацювали під час круглого столу, громадські активісти в подальшому презентуватимуть у школах міста, щоб питання булінгу вирішувалося тут і зараз.

source url Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

how much protein for weight loss
Схоже

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження ТОВ “ПРО МЕДІА ГРУПП”, м. Городок через відсутність мовлення у визначений ліцензією час. Про це йдеться на сайті Нацради. Як зазначається, відповідно до акту планової виїзної перевірки ТОВ «ПРО МЕДІА ГРУПП», м. Городок Хмельницької обл. (логотип: «1 ПОДІЛЬСЬКИЙ») Національна рада на підставі моніторингу ефіру мовника у […]

Відсьогодні у хмельницької молоді є своє місце – Молодіжний центр. Розміщений заклад у центральній частині міста на вул. Кам’янецькій, 63. Про це повідомили у прес-службі міськради. Молодіжний центр має стати тим місцем, де молодь міста зможе реалізувати свої ідеї, навчатися, долучатися до волонтерського руху, розвивати лідерські здібності, співпрацювати з навчальними закладами міста, громадськими організаціями, бізнес-спільнотою. […]

На фасаді ліцею №15 імені О. Співачука відкрили меморіальну дошку Івану Мельнику. Юнак отримав смертельне поранення під час бойового чергування на взводному опорному пункті 25 квітня 2017 року у місті Новгородське, що на Донеччині, повідомляє прес-служба міськради. Рідні, бойові побратими та небайдужі хмельничани прийшли до приміщення ліцею №15 віддати данину пам’яті герою. Хвилиною мовчання присутні […]