І жертвами, і ініціаторами булінгу здебільшого стають дівчата

Проговорити і попередити – такою була мета круглого столу «Булінг боїться розголосу», який проводився у Хмельницькому в рамках проекту «Активність починається з тебе». Проект в місті тривав впродовж півроку.  Співорганізатором заходу виступила громадська організація «Молодь за краще майбутнє». Участь у засіданні взяли представники патрульної поліції краю, освітяни, психологи, студенти та старшокласники шкіл міста. Також серед запрошених гостей були експерти з Канади.

Одинадцятикласниця Вікторія Смоляр про булінг знає не з чуток. Дівчина каже, як правило, цькувань зазнають діти, які чимось вирізняються серед своїх ровесників.

«Коли я навчалася в початковій школі, то з такими проблемами ми дійсно стикалися, – каже дівчина. – Але тоді таке не піднімалося на загал».

Булінг буває різним. Це можуть бути погрози, приниження або фізичне знущання. Іноді діти навіть не розуміють, що вони зазнають тиску, сприймаючи таку поведінку дорослих чи однолітків як нормальну.

«Хочу наголосити на тому, що це все починається вдома. Тому що, якщо вдома дитину обзивають, вона починає вважати, що це є для неї нормою, – пояснює психолог Леся Романюк. –  І коли вона приходить до школи, то, звісно, для неї це є нормою».

Найбільше жертвами булінгу стають дівчата, додає психолог. І булерами теж частіше стають саме вони.

Проблема булінгу актуальна у школах, починаючи з четвертого класу, зазначають поліціянти. Цьогоріч півтора відсотка зі всіх звернень до правоохоронців стосувалися саме знущань у міських школах. Але насправді випадків набагато більше, адже дітям важко зізнатися, що вони стають жертвами глумів, оскільки бояться, що зізнання поглибить їхню проблему. Та психологи радять якраз не мовчати. Ще краще – проблему попереджувати. Саме тому представники поліції та психологи проводять у школах тематичні заходи, під час яких моделюють ситуації, що можуть виникнути.

Проекти та рішення, які напрацювали під час круглого столу, громадські активісти в подальшому презентуватимуть у школах міста, щоб питання булінгу вирішувалося тут і зараз.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто

Схоже

Вчергове Олексій Нарижнєв, офіцер запасу, учасник бойових дій в ДРА, разом з керівником волонтерського підрозділу громадської організації «Учасники АТО міста Старокостянтинова» Оксаною Бабенко вантажним бусом вирушили на Схід. Волонтери мають на меті відвідати підрозділи, що виконують бойові завдання на лінії розмежування неподалік Маріуполя та в Луганській області. Для потреб військовослужбовців волонтери доставлять бензопили, рубероїд, плівку, […]

Працівники закладу давно мріяли про ремонт малої глядацької зали для проведення тематичних вечорів, виховних та розважальних програм, зборів та різного роду засідань. У 2017 році вони взяли участь у Конкурсі мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли». А у 2018 році їхня мрія здійснилася. Грантові кошти, спільні зусилля працівників будинку культури та отримане співфінансування […]

Подія сталася  у райцентрі на Хмельниччині у святковий день, 14 лютого. Повідомлення про неприємну новину розмістили на сторінці Красилівської міської ради, додавши відповідне відео з камер спостереження. На них видно, як невідомий чоловік рано-вранці “гуляє” вулицями міста, і трощить при цьому все, що трапиться під руки та під ноги. Особливо ретельно вандал “попрацював” над деревом […]