Мешканці Хмельниччини вважають, що ситуація в країні гірша, ніж в області | Поділля News
Мешканці Хмельниччини вважають, що ситуація в країні гірша, ніж в області

follow site Протягом трьох тижнів, з 16 листопада по 5 грудня,  соціологічною групою «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів» проводилося опитування на Хмельниччині.

1600 мешканців міст і сіл області висловили своє ставлення до політичної ситуації в Україні загалом і Хмельницькій області зокрема. Відповіли вони також і на запитання інтерв’юерів щодо діяльності місцевої влади, проблем регіону, якості життя та чи почуваються вони захищеними і щасливими. Як запевняють у групі «Рейтинг», похибка становить не більше 2,4%.

Результати опитування оприлюднив 17 грудня заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів.

here При відносно меншому порівняно з іншими областями рівні песимізму, мешканці Хмельниччини все ж досить критично ставляться до  ситуації в країні – лише 9% оцінили політичну ситуацію в країні як спокійну, тоді як в рідній області спокійною ситуацію бачать 36%, а у своєму місті/селі – 54%.

Правильним напрямок розвитку Хмельницької області вважають чверть опитаних. 40% респондентів відчувають, що їхні міста і села вибрали вірний напрямок розвитку. Очевидно, це наслідок процесів децентралізації, коли люди побачили результат господарювання у нових умовах.

Основною проблемою сьогодення респонденти на Хмельниччині вважають військовий конфлікт на Сході України (84%). Серед загальнодержавних проблем країни подолян хвилюють  корупція у владі, низький дохід та безробіття. Серед особистісних проблем опитаних – низький рівень зарплат та пенсій (61%), підвищення тарифів на комунальні послуги (56%) та інфляція (48%).

Респондентів питали і про те, за кого б вони проголосували, якби вибори  відбулися наступної неділі. see url Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 23,1% тих, хто визначився і буде брати участь у виборах. За П.Порошенка і А.Гриценка готові проголосувати близько 14%, В.Зеленського – 8,0%, О.Ляшка – 6,6%, О.Шевченка – 5,2%, С.Вакарчука – 4,9%, Ю.Бойка – 3,7%, Р.Кошулинського – 3,4%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас, майже кожен четвертий мешканець області не визначився із вибором кандидата.

 Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку майже 37% опитаних.

 У рейтингу партій лідирує Батьківщина, яку підтримують 22,4% тих, хто визначився та візьме участь у виборах. За БПП Солідарність готові віддати свої голоси 11,3%, Громадянську позицію – 11,0%, Свободу – 9,3%, Радикальну партію – 6,8%, УКРОП і «Слугу народу» – 6,1%, Аграрну партію – 4,2%, Відродження – 4,0%, Самопоміч – 3,8%, Опозиційний блок – 2,7%. Рейтинг інших партій – менше 2%. Водночас, майже кожен п’ятий мешканець області не визначився із вибором партії.

Президентський вибір респондентів залежить від орієнтації кандидата на тіснішу співпрацю з Євросоюзом, його прагнення вирішити проблеми в країні, соціально-економічної програми та політичний досвід. Досвід політика при виборі фаворита не має особливого значення для прихильників О.Шевченка й С.Вакарчука  та молодших респондентів.

Більше третини  опитаних очікують на покращення ситуації в Україні після виборів. 38% респондентів вважають, що ситуація не зміниться, а  11% стверджують, що погіршиться.

На думку респондентів, дуже висока ймовірність фальсифікацій на виборах президента на загальноукраїнському рівні, і вона вища, ніж в області чи їх місті/селі. 21% вважають що у їх населеному пункті фальсифікацій точно не буде.

here Кожен п’ятий опитаний не вбачає нічого поганого у так званій матеріальній допомозі виборцям, третині – байдуже, а 44%  – категорично проти. При цьому містяни більш прихильні до «щедрот» кандидатів.

Мешканці області більш високо оцінили місцеву владу, ніж центральну – понад 80% висловили незадоволеність її діяльністю.

При зниженні (з 30 до 25%) рівня задоволеності діяльністю Хмельницької обласної державної адміністрації рівень задоволеністю роботою міського/сільського голови помітно зріс (з 45% до 58%).

На думку опитаних мешканців Хмельниччини, рівень корупції загалом по Україні вищий,  аніж в області, чи за місцем проживання . Любомир Мисів заначив – при тому, що Хмельницький потрапив до списку міст, де найбільше дають хабарі, Олександр Симчишин серед тих мерів, які найактивніше ведуть боротьбу з хабарництвом.

Подоляни у своїй більшості незадоволені станом справ у різних сферах та послугах, окрім шкільної освіти – нею відносна більшість задоволені. Дещо покращилась оцінка безпеки, погіршилась – екології, соціального захисту. Найгірше опитані висловлюються про стан справ з боротьбою із хабарництвом на місцевому рівні.

Опитані найкраще оцінили рівень можливість відпочивати та проводити дозвілля, а також жити у безпеці. Найгірше – займатися підприємництвом. Серед тих, хто таки хотів би відкрити власну справу – 35% бажають займатися торгівлею.

Не збільшується в області кількість бажаючих працювати за кордоном. З тих, хто має міграційні настрої – 58% молоді.

75% респондентів Хмельниччини пишаються тим, що вони українці, а  80% вважають себе однозначно або скоріше щасливими людьми. Водночас 19% – протилежної думки. Щасливішими почуваються молодші і заможніші  респонденти.

Українську мову єдиною державною бачать 85% мешканців Хмельницької області.

Абсолютна більшість опитаних вважають Росію країною-агресором стосовно України.

rg_khmelnytsky_122018_press

 

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Аварія, через яку все місто Хмельницький лишилося без води, виникла на ділянці водогону зі старою трубою, де не було можливості переключення на другу гілку. Про це повідомив директор МКП «Хмельницькводоканал» Віталій Кавун. За його словами, трубу проклали у 1980 році, а термін її експлуатації давно закінчився. Загальна довжина Чернелівського водогону – 34 кілометри. На більшій […]

Хмельницький попрощався із депутатом міської ради Сергієм Королюком. У жовтні йому виповнилося б 58 років, йдеться у сюжеті МТРК “Місто”. Помер Сергій Королюк минулої суботи, він не зумів побороти рак. Попрощатися з ним прийшли рідні, друзі. однопартійці та небайдужі містяни. Колеги та друзі згадують Сергія Королюка як справжнього патріота та героя, який все все своє життя […]

У Хмельницькому молодіжному центрі обговорили доступність маломобільних груп населення до громадських місць. З якими проблемами найчастіше стикаються містяни з особливими потребами? Які хмельницькі споруди обладнані за сучасними вимогами? А де, навпаки, не все гаразд? За найскромнішими підрахунками, у Хмельницькому близько 15% містян, яких можна назвати маломобільними, вважає голова правління ГО «Світ без бар’єрів» Віктор Кучер. […]