«Вийти з тіні» або залишитися без оренди | Поділля News
«Вийти з тіні» або залишитися без оренди

go У Хмельницькому втрата приміщення для ведення бізнесу загрожує тим підприємцям, які винаймають комунальні площі і при цьому мають неоформлених працівників. Міська рада не продовжуватиме їм договір оренди, бо, працюючи у «тіні», такі бізнесмени позбавляють не лише соціального захисту своїх працівників, а й недодають грошей у міський бюджет. Поки що підприємці-«тіньовики» мають час,  аби ситуацію виправити, каже міський голова.

«Коли підприємець орендує понад 100-150 квадратів комунального майна і не має жодного найманого працівника, або одного найманого, двох найманих… В галузі, де середня заробітна плата по місту 10-15 тисяч, він платить дві з половиною. Це означає, що там повна «тінізація». Ми на такі речі очі закривати, звичайно, не будемо, будемо реагувати. Найпростіше – це просто не продовження договорів  оренди комунального майна з такими, скажімо так, горе-орендарями» – коментує Олександр Симчишин.

click Наразі у Хмельницькому площі, які належать громаді міста, орендують близько тисячі підприємців. Серед них кожен п’ятий приховує або кількість найманих працівників, або розмір зарплати, а саме – податок з доходів фізичних осіб – головне джерело наповнення міського бюджету.

У цьому році у місті з’явилося майже 5,5 тисячі робочих місць. Це і новостворені, і легалізовані. Міська казна завдяки цьому додатково отримала 55 мільйонів гривень.

За словами міського голови, податки з доходів фізичних осіб на 2019 рік – це понад мільярд гривень.

«Це основний наш податок. Якщо брати власні доходи – це більше, ніж половина, – каже Олександр Симчишин. Тобто насправді це – головне джерело надходжень до місцевого бюджету».

Сфера послуг, зокрема, перукарні, торгівля та швейний бізнес – саме у цих галузях найчастіше приховують кількість робітників та розмір справжньої зарплати. Щомісяця на підприємствах міста виявляють щонайменше 300 працівників, які до цього працювали «у тіні». В управлінні праці та соцзахисту кажуть: намагаються не лякати бізнесменів штрафами, а роз’яснити, чому треба працювати легально.

У 2018 році на бізнесменів міста, які працювали у «тіні», накладено штрафів на 1 мільйон 200 тисяч гривень. Загалом працівники відділу праці відвідали з роз’ясненнями та інспекціями 1700 підприємств. У наступному році робота з легалізації зайнятості триватиме, тож тим, хто винаймає комунальні приміщення, нагадують: за роботу в «тіні» єдиним штрафом не відбудуться. Їм загрожує не продовження договорів оренди.

Детальніше у сюжеті МТРК Місто

Читайте нас у  Телеграм  та у нашій групі  Viber  source @ПоділляNEWS

Схоже

З останніх – це нові двори з парковкою на Прибузькій, 44, міжквартальна дорога з тротуарами у Ракове (від Майборського до Героїв АТО) і новий сучасний двір з зеленими зонами, еко-парковкою і тротуарами на Старокостянтинівському шосе, 12. Нові тротуари також збудували на Водопровідній (біля НВК 10), Хотовицького (біля НВК 6), Проскурівського підпілля, Репіна. Завершили також новий […]

На жодній з 11 локацій фахівці Хмельницького лабораторного центру МОЗ України не виявили патогенних мікроорганізмів, здатних викликати інфекційні захворювання. Про це повідомив директор центру Олег Балашов. За його словами, держава виділяє кошти лише на перевірки офіційних місць для відпочинку. Йдеться про пляжі у Хмельницькому, Ізяславі, Красилові, Полонному, Нетішині, Старокостянтинові та декілька локацій у Кам’янець-Подільському районі. […]

До такого висновку після перевірки цих закладів прийшли члени  моніторингової групи у складі представниці омбудсмена в області, координаторки взаємодії, експерта-психіатра та громадської моніторки. До прикладу, у Дунаєвецькому психоневрологічному інтернаті пацієнти у 35-градусну спеку вдягнені в осінні туфлі, теплі светри та піджаки. Монітори під час візиту помітили й те, що підопічні притиснуті столами до лавок, а […]