«Вийти з тіні» або залишитися без оренди

У Хмельницькому втрата приміщення для ведення бізнесу загрожує тим підприємцям, які винаймають комунальні площі і при цьому мають неоформлених працівників. Міська рада не продовжуватиме їм договір оренди, бо, працюючи у «тіні», такі бізнесмени позбавляють не лише соціального захисту своїх працівників, а й недодають грошей у міський бюджет. Поки що підприємці-«тіньовики» мають час,  аби ситуацію виправити, каже міський голова.

«Коли підприємець орендує понад 100-150 квадратів комунального майна і не має жодного найманого працівника, або одного найманого, двох найманих… В галузі, де середня заробітна плата по місту 10-15 тисяч, він платить дві з половиною. Це означає, що там повна «тінізація». Ми на такі речі очі закривати, звичайно, не будемо, будемо реагувати. Найпростіше – це просто не продовження договорів  оренди комунального майна з такими, скажімо так, горе-орендарями» – коментує Олександр Симчишин.

Наразі у Хмельницькому площі, які належать громаді міста, орендують близько тисячі підприємців. Серед них кожен п’ятий приховує або кількість найманих працівників, або розмір зарплати, а саме – податок з доходів фізичних осіб – головне джерело наповнення міського бюджету.

У цьому році у місті з’явилося майже 5,5 тисячі робочих місць. Це і новостворені, і легалізовані. Міська казна завдяки цьому додатково отримала 55 мільйонів гривень.

За словами міського голови, податки з доходів фізичних осіб на 2019 рік – це понад мільярд гривень.

«Це основний наш податок. Якщо брати власні доходи – це більше, ніж половина, – каже Олександр Симчишин. Тобто насправді це – головне джерело надходжень до місцевого бюджету».

Сфера послуг, зокрема, перукарні, торгівля та швейний бізнес – саме у цих галузях найчастіше приховують кількість робітників та розмір справжньої зарплати. Щомісяця на підприємствах міста виявляють щонайменше 300 працівників, які до цього працювали «у тіні». В управлінні праці та соцзахисту кажуть: намагаються не лякати бізнесменів штрафами, а роз’яснити, чому треба працювати легально.

У 2018 році на бізнесменів міста, які працювали у «тіні», накладено штрафів на 1 мільйон 200 тисяч гривень. Загалом працівники відділу праці відвідали з роз’ясненнями та інспекціями 1700 підприємств. У наступному році робота з легалізації зайнятості триватиме, тож тим, хто винаймає комунальні приміщення, нагадують: за роботу в «тіні» єдиним штрафом не відбудуться. Їм загрожує не продовження договорів оренди.

Детальніше у сюжеті МТРК Місто

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Чотири роки бібліотеки Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи беруть участь у Всеукраїнській акції “Бібліотека українського воїна”.  За цей час вдалося зібрати та передати військовим частинам 406 примірників книг. Загалом знайшлося понад 120 небайдужих, які передавали книги. Про це повідомили у міській раді. Хмельничан закликають долучатися до акції. Перевага надається винятково україномовним книгам (це можуть бути і переклади […]

На Хмельниччині 17 691 військовий отримав дозвіл на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 28 358,95 гектарів. З початку ініціативи забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками із заявами до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області звернулось 25 426 військовослужбовців. “Найбільшу кількість заяв отримали у Хмельницькому районі та м.Хмельницький – 3438, Старокостянтинівському – 2750 та […]

На Хмельниччині через святкування сторіччя Акта Злуки, вводять обмеження для автотранспорту по трасі державного значення Р24, яка проходить через село Гуків Чемеровецького району. Про це повідомляють у поліції області. Зазначається, що на межі Тернопільщини та Хмельниччини (в районі сіл Гуків Чемеровецького району та Скала Подільська Борщівського району) відбуватимуться урочисті заходи, у зв’язку з якими 22 […]