Профтехосвіту Хмельниччини можуть реформувати по-естонськи | Поділля News
Профтехосвіту Хмельниччини можуть реформувати по-естонськи

soluble fiber weight loss Зі 100 – 15. Саме стільки закладів профтехосвіти залишилося і готують фахівців робітничих професій в Естонії. На Хмельниччині реформа тільки почалася. Власним досвідом естонська делегація, яка вперше завітала у Хмельницький, ділилася з освітянами під час семінару.

go site У вищому професійному училищі № 11 гості ознайомилися з діяльністю закладу, в якому нині готують фахівців семи спеціальностей. Зараз у токарній майстерні учнів вчать виготовляти звичайні гвинти. Майстерність відточують під час практики на хмельницьких підприємствах.

go to site Естонія наразі входить до п’ятірки країн Західної Європи за якістю освіти. А в закладах профтехосвіти готують спеціалістів лише за державним замовленням.

Першими учасниками естонсько-українського проекту з підтримки реформи профтехосвіти в Україні стала Волинь. Минулоріч долучилися Рівненьска і Хмельницька області. В рамках проекту це стажування для учнів і майстрів училищ і оновлення матеріально-технічної бази закладів. Впродовж місяця естонська сторона визначить шість закладів профтехосвіти області, які братимуть участь у проекті. У Хмельницькому зацікавили їх два – Центр ПТО сфери послуг і ВПУ № 11.

«Для них це було ноу-хау, що ми можемо випускати продукцію, як один із шляхів поповнення розвитку бюджету навчального закладу, – коментує заступник директора  департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА  Антоніна Харчук. – В Естонії такого немає».

Візит делегації Хмельницької області в Естонію для обміну досвідом відбудеться у травні.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто.

follow url Читайте нас у  see url Телеграм  та у нашій групі  Viber  follow @ПоділляNEWS

Схоже

У малій залі Хмельницької міської ради стартували громадсько-політичні студії «Школа сучасних лідерів». Про це повідомляє прес-служба міськради. Цього разу участь у тренінговій програмі беруть студенти коледжів Хмельницького. Уже вчетверте активна молодь міста зібралася для того, щоб покращити свої знання та дізнатися щось нове в рамках «Школи сучасних лідерів». Під час першого дня студенти працюють із […]

Відповідне рішення ухвалили депутати на засідання сесії міськради. За словами в.о. директорки міського Департаменту освіти на науки Людмили Корнієцької, у закладах середньої освіти Хмельницького вже у квітні мають з’явитися 28 посад шеф-кухарів та 22 – помічника кухаря. «Якщо у школі харчується понад 200 дітей, відповідно до розрахунку має бути 2 кухаря. А школи у нас […]

На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2019 році на Хмельницьку область виділено кошти в сумі 43 063,4 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі ОДА. З цих грошей 35 566,5 тис. грн. витратять на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових […]