Профтехосвіту Хмельниччини можуть реформувати по-естонськи | Поділля News
Профтехосвіту Хмельниччини можуть реформувати по-естонськи

Зі 100 – 15. Саме стільки закладів профтехосвіти залишилося і готують фахівців робітничих професій в Естонії. На Хмельниччині реформа тільки почалася. Власним досвідом естонська делегація, яка вперше завітала у Хмельницький, ділилася з освітянами під час семінару.

У вищому професійному училищі № 11 гості ознайомилися з діяльністю закладу, в якому нині готують фахівців семи спеціальностей. Зараз у токарній майстерні учнів вчать виготовляти звичайні гвинти. Майстерність відточують під час практики на хмельницьких підприємствах.

Естонія наразі входить до п’ятірки країн Західної Європи за якістю освіти. А в закладах профтехосвіти готують спеціалістів лише за державним замовленням.

Першими учасниками естонсько-українського проекту з підтримки реформи профтехосвіти в Україні стала Волинь. Минулоріч долучилися Рівненьска і Хмельницька області. В рамках проекту це стажування для учнів і майстрів училищ і оновлення матеріально-технічної бази закладів. Впродовж місяця естонська сторона визначить шість закладів профтехосвіти області, які братимуть участь у проекті. У Хмельницькому зацікавили їх два – Центр ПТО сфери послуг і ВПУ № 11.

«Для них це було ноу-хау, що ми можемо випускати продукцію, як один із шляхів поповнення розвитку бюджету навчального закладу, – коментує заступник директора  департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА  Антоніна Харчук. – В Естонії такого немає».

Візит делегації Хмельницької області в Естонію для обміну досвідом відбудеться у травні.

Детальніше – у сюжеті МТРК Місто.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова (ХУУП) – це сучасний заклад вищої освіти комунальної форми власності, який  у своїй діяльності поєднує найновіші досягнення науки і традиції класичної вищої школи. Саме завдяки такому успішному поєднанню університет є визнаним на Поділлі центром юридичної, управлінської та економічної освіти, про що свідчать високі показники у рейтингах освіти […]

На Полонщині у с.Новолабунь триває будівництво нового приміщення загальноосвітньої школи. Роботи розпочалися ще у 1991 році, повідомляють в облдержадміністрації. “Школа ця є одним із довгобудів, на які тривалий час в області не вистачало коштів. Розпочате воно було ще в 1991 році, тоді були зведені стіни будівлі, однак через брак фінансування не було зроблено дах. На […]

Відповідно до концепції «Нова українська школа» усі першокласники мають бути забезпечені індивідуальними партами. Це мобільні робочі місця, які легко трансформуються для групової роботи. Станом на сьогодні, 15 липня, хмельницькі школи на 80% забезпечені індивідуальними партами, повідомляють у міській раді. Наразі придбано 3298 парт з 4171 запланованих. На закупівлю меблів передбачені кошти з міського та державного […]