Поліцейські Хмельниччини вчились відрізняти провокації на виборах від порушень | Поділля News
Поліцейські Хмельниччини вчились відрізняти провокації на виборах від порушень

Майже 70 працівників правоохоронних органів Хмельниччини взяли участь у тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», який 22 лютого провели у Хмельницькому громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Марія Цип’ящук та Володимир Гарієвський.

Як йдеться на сайті ОПОРИ, на тренінгу поліцейські працювали над навичками з виявлення виборчих порушень та реагування на них. Проаналізували, яку інформацію можна отримати на сайті Центральної виборчої комісії, попрацювали над суперечливими питаннями, що виникають впродовж виборчої кампанії.

«Попереду в нас вибори президентські, потім парламентські. Це вибори високого рівня, і нам потрібна підготовка та додаткові знання.  Як бачите, учасники сьогоднішнього тренінгу дуже активні, вони беруть участь в обговоренні, дискутують, і я впевнений, що вони візьмуть з цього тренінгу дуже багато корисної інформації, – зазначив Дмитро Міхалець, начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області. – Додам також, що завдання правоохоронців безпосередньо під час виборів полягають в охороні й забезпеченні правопорядку на самій дільниці, охороні бюлетенів та печатки, яка зберігається в сейфі. Це дуже важка робота, яка потребує швидкого й правильного реагування на повідомлення громадян. Ми повинні уміти розрізняти, де справді є порушення, а де може бути провокація. Впевнений, що сьогоднішній тренінг допоможе нам виробити необхідні навички».

Правоохоронці, працюючи в групах над запропонованими кейсами, визначали типи виборчих порушень, суб’єктів реагування на них, способи запобігання таким випадкам у подальшому.

«Оскільки у системі правоохоронних органів немає спеціального підрозділу, який працює саме із виборчими правопорушеннями, і враховуючи той факт, що вибори не відбуваються постійно, ми не можемо вимагати, щоб кожен співробітник поліції регулярно оновлював свої знання з виборчого законодавства, яке, до того ж, постійно змінюється. Тому метою нашого тренінгу є насамперед обмін досвідом. Ми проводимо такий тренінг уже в четвертому місті і розуміємо, як важливо і корисно акумулювати практику різних областей, різних міст для вирішення суперечливих питань. Крім того, за допомогою тренінгу ми прагнемо посилити спроможність, компетентність та здатність правоохоронців до реагування на виборчі порушення», – наголосила тренерка Марія Цип’ящук.

Зазначимо, що моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, який у 2015 році провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), засвідчує безрезультатність понад 75% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян під час виборів народних депутатів 2014 року. До суду дійшло лише 4,5% кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). У 74% досудових розслідувань на місцевих виборах 2015 року органи слідства встановили відсутність складу кримінального правопорушення, що призвело до закриття відповідних проваджень.

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS

Схоже

З них 9 мільйонів винні юридичні особи. В одному з приміщень Будинку побуту в мікрорайоні Ракове приватний підприємець винна за послуги з теплопостачання 17 тисяч гривень. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних справ ухвалив рішення про повне погашення боргу нею перед “Хмельницьтеплокомуненерго”. Працівники комунального підприємства та державні виконавці завітали до приватного підприємця, аби нагадати […]

«Вибори-2019» – ініціатива від ГО «Центр UA» задля полегшення  вивчення передвиборчих обіцянок десяти найпопулярніших претендентів на крісло глави держави. ТОП-10 визначали, опираючись рейтинги від трьох організацій: Фонду демократичних ініціатив, Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної групи «Рейтинг». Програми аналізували за ключовими критеріями. До прикладу, бачення кандидатами шляхів деокупації Донбасу. За словами  координатора ГО «Центр UA» […]

У Хмельницькому відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу. Вшанувати пам’ять палкого патріота України прийшли представники міської та обласної влади, його побратими, небайдужі хмельничани, повідомляє прес-служба ОДА. Відомий український політик і публіцист, дисидент, засновник Народного Руху України, Герой України Чорновіл В’ячеслав Максимович загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі. Обставини його загибелі на шосе […]