Поліцейські Хмельниччини вчились відрізняти провокації на виборах від порушень | Поділля News
Поліцейські Хмельниччини вчились відрізняти провокації на виборах від порушень

get link Майже 70 працівників правоохоронних органів Хмельниччини взяли участь у тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», який 22 лютого провели у Хмельницькому громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Марія Цип’ящук та Володимир Гарієвський.

go to link Як йдеться на сайті ОПОРИ, на тренінгу поліцейські працювали над навичками з виявлення виборчих порушень та реагування на них. Проаналізували, яку інформацію можна отримати на сайті Центральної виборчої комісії, попрацювали над суперечливими питаннями, що виникають впродовж виборчої кампанії.

«Попереду в нас вибори президентські, потім парламентські. Це вибори високого рівня, і нам потрібна підготовка та додаткові знання.  Як бачите, учасники сьогоднішнього тренінгу дуже активні, вони беруть участь в обговоренні, дискутують, і я впевнений, що вони візьмуть з цього тренінгу дуже багато корисної інформації, – зазначив Дмитро Міхалець, начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області. – Додам також, що завдання правоохоронців безпосередньо під час виборів полягають в охороні й забезпеченні правопорядку на самій дільниці, охороні бюлетенів та печатки, яка зберігається в сейфі. Це дуже важка робота, яка потребує швидкого й правильного реагування на повідомлення громадян. Ми повинні уміти розрізняти, де справді є порушення, а де може бути провокація. Впевнений, що сьогоднішній тренінг допоможе нам виробити необхідні навички».

Правоохоронці, працюючи в групах над запропонованими кейсами, визначали типи виборчих порушень, суб’єктів реагування на них, способи запобігання таким випадкам у подальшому.

«Оскільки у системі правоохоронних органів немає спеціального підрозділу, який працює саме із виборчими правопорушеннями, і враховуючи той факт, що вибори не відбуваються постійно, ми не можемо вимагати, щоб кожен співробітник поліції регулярно оновлював свої знання з виборчого законодавства, яке, до того ж, постійно змінюється. Тому метою нашого тренінгу є насамперед обмін досвідом. Ми проводимо такий тренінг уже в четвертому місті і розуміємо, як важливо і корисно акумулювати практику різних областей, різних міст для вирішення суперечливих питань. Крім того, за допомогою тренінгу ми прагнемо посилити спроможність, компетентність та здатність правоохоронців до реагування на виборчі порушення», – наголосила тренерка Марія Цип’ящук.

Зазначимо, що моніторинг діяльності правоохоронних органів та судових інституцій України, який у 2015 році провела Громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), засвідчує безрезультатність понад 75% кримінальних проваджень щодо злочинів проти виборчих прав громадян під час виборів народних депутатів 2014 року. До суду дійшло лише 4,5% кримінальних проваджень (13 з 291 проваджень). У 74% досудових розслідувань на місцевих виборах 2015 року органи слідства встановили відсутність складу кримінального правопорушення, що призвело до закриття відповідних проваджень.

source site

source Читайте нас у  get link Телеграм follow  та у нашій групі  Viber  get link @ПоділляNEWS

Схоже

Аби врятувати каньйон від затоплення, міська влада Кам’янця-Подільського задіяла гідросистеми. Про це повідомляється на сайті міськради. “Після сильної зливи 17-18 травня кількість води у Смотрицькому каньйоні збільшилася у 20 разів. Утім великої шкоди вона не завдала, оскільки ситуацію вдалося взяти під контроль”, – йдеться у повідомленні. Як повідомив заступник міського голови Сергій Бабій, найбільш вразливою […]

На боротьбу з борщівником цьогоріч у бюджеті Хмельницького передбачено 400 тисяч гривень. Про це повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. За його словами, небезпечну траву вже покосили на половині локацій, де вона росте. А саме – на вулиці Старокостянтинівське шосе, Волочиська, Північна, Болохівська, Сільськогосподарська. А також біля супермаркету «Таврія» та на Проскурівській – […]

Пластик, пакети, іграшкові деталі – всі ці речі наче ожили на незвичній клумбі, розташованій у середмісті Хмельницького. На клаптику землі поряд з рослинами співіснує непотріб, силою фантазії перетворений на елементи декору.   Клумбу створила мешканка приватного будинку вулиці Староміської Юлія Голуб. Жінка живе тут майже 30 років та весь цей час змагається зі сміттям. Каже, […]