Жінки у медіа Хмельницької області: моніторинг | Поділля News
Жінки у медіа Хмельницької області: моніторинг

На Хмельниччині у друкованих ЗМІ експерток і героїнь більше в матеріалах про культуру, освіту, медицину, також 100% експерток – у темі «волонтерство». Загальна кількість експерток у друкованих ЗМІ – трохи менше ніж експертів, тоді як героїнь менше у п’ять разів. Подібна ситуація із гендерним балансом і в інтернет-виданнях. Такі дані моніторингу хмельницьких медіа з метою виявлення рівня їх гендерної чутливості, що проводився з 11 по 17 лютого. Про це повідомив голова Хмельницького обласного прес-клубу Павло Хорошенюк.

Для моніторингу  відібрали 5 газет та 5 інтернет-видань: газети – «Подільські вісті», «Актуально для подолян», «Проскурів», «Подолянин» (м. Камянець-Подільський), «Сімейна газета» (подільський випуск), інтернет-видання – «Є», «Всім», Незалежний громадський портал (НГП),  «Міська рада», «Поділля NEWS».

Загалом було проаналізовано 577 матеріалів.

Варто зазначити, що в публікаціях домінують політики – як серед героїв, так і серед експертів, що цілком закономірно, адже йде передвиборчий процес. Це особливо помітно в газетах «Подільські вісті» (59% героїв і 62% експертів), «Подолянин» (71% експертів і 83% героїв), «Актуально для подолян» (69% експертів і 71% героїв), «Проскурів» (71% героїв). Але майже однаково експертів і експерток у газеті «Проскурів» – 52% х 48%, інтернет-виданні «Всім» (54% х 46%), «Є» (59% х 41%).

У друкованих ЗМІ експерток і героїнь більше в матеріалах про культуру, освіту, медицину, також 100% експерток – у темі «волонтерство». Загальна кількість експерток у друкованих ЗМІ – трохи менше ніж експертів, тоді як героїнь менше у п’ять разів.

Подібна ситуація із гендерним балансом і в інтернет-виданнях. Так само «чоловічими» залишаються теми політики, бізнесу, спорту і війни, а «жіночими» – культура та соціальна сфера. Загалом експерток тут зафіксовано 42%, тоді як героїнь – лише 21%

Варто також зазначити, що НГП, як правило, вилучає з інформацій прізвища, імена, підмінюючи їх «як повідомляє прес-служба», «йдеться в повідомленні правоохоронців». Через це відстежити кількість героїв, героїнь, експертів, експерток неможливо.

Щодо фемінітивів, то складається враження, що журналісти самі плутаються, яку з форм слів вживати на позначення професій і посад жінок. Більшість дотримується класифікатора професій, але є й такі, які в одному матеріалі користуються як фемінітивами, так і маскулінітивами.

Найменше фемінітивів зафіксовано в друкованих виданнях – всього 19%, проте в інтернет-виданнях, які більш гнучкі і швидше реагують на зміни в суспільстві, – 46%.

Загалом же моніторинг хмельницьких медіа засвідчує, що як друковані, так і інтернет-видання поки що проблематиці гендерної рівності приділяють мало уваги. Ми зафіксували лише один матеріал в інтернет-виданні «Поділля NEWS» – «У Хмельницькому з’явиться Центр гендерної компетентності сектору безпеки і охорони».

Індекс гендерної чутливості хмельницьких медіа у лютому 2019 року – 32%. Ознайомитися з підсумковими результатами лютневого моніторингу регіональних медіа по 24 областях України можна на сайті Волинського прес-клубу.

Довідково. Гендерний моніторинг журналістських матеріалів регіональних видань проведений у межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», який реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

see

enter Читайте нас у  see url Телеграм  та у нашій групі  Viber  @ПоділляNEWS

Схоже

На Хмельниччині з нагоди 140-річчя від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, Голови Директорії, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри встановили йому одразу два пам’ятні знаки. Як повідомляється на сайті ОДА, відкрили меморіальну дошку Симону Петлюрі 26 травня на фасаді залізничного вокзалу станції Шепетівка. Після цього на вулиці Судилківській 5-А […]

На базі Івано-Франківської бригади тактичної авіації завершився другий етап конкурсу на «Кращий підрозділ охорони аеродрому». В конкурсі взяли участь військовослужбовці з Івано-Франківська, Луцька та Старокостянтинова. Протягом трьох діб учасники змагань проходили перевірку на знання керівних документів, складали заліки з професійної підготовки, тактичної медицини, пройшли оцінювання з фізичної, інженерної та вогневої підготовки,  здійснили марш-кидок на 5 […]

Дощ у Хмельницькому сьогодні, 24 травня, ледь не зірвав фестиваль «Rock&Buh – 2019». Чергова злива перетворила вулиці міста на ріки. Як повідомляють очевидці, традиційно найбільше води “дісталося” території ринку. Затопило Львівське шосе, вулицю Геологів, весь “Новий ринок” теж “плаває”. Працівники ринку нарікають, що вже не знають, до кого звертатися через постійні підтоплення. Реакції від влади […]