Новини
Події

Військова техніка, інвестиції та децентралізація – про що говорив Порошенко на Хмельниччині

“Хмельницька область залучає інвестиції та створює робочі місця, тут відкриваються індустріальні парки і будуються потужні біотеплоелектростанціі. Приїжджайте і подивіться на успіхи Хмельницької області!” – такими гучними заявами Президента Петра Порошенка запам’ятається всім присутнім засідання Ради регіонального розвитку.

Протягом останніх трьох років Хмельниччина займала перше місце в Україні з формування територіальних громад. На сьогоднішній день сформовано 47 об’єднаних територіальних громад (76%).

Результатом децентралізації стало не лише поліпшення інфраструктури, а й активне залучення в регіон іноземних інвесторів. Як заявив Петро Порошенко, за останні чотири роки на Хмельниччині було створено близько 40 тисяч робочих місць. Тут працює понад 250 підприємств з іноземним капіталом з 36 країн світу, а понад 50% інвестицій надходять в регіон з країн Європейського Союзу.

Президент також наголосив на внеску регіону в енергетичну незалежність України.

“Пріоритет держави і територіальних громад – енергозбереження та енергонезалежність. На території Хмельницької області вже працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт, а протягом 2019-2020 років планується введення в експлуатацію ще 36 сонячних електростанцій”, – заявив глава держави і зазначив, що в Кам’янець-Подільському на кошти Світового банку відкрита перша в Україні, третя в Європі і п’ята в світі біотеплоелектростанція потужністю 45 МВт.

Росія не єдиний ворог

Всі ці кроки, за словами Президента, повинні наблизити Україну до перемоги над головним ворогом побудови успішної та процвітаючої України – бідністю. Згідно з планом глави держави, кроки по боротьбі з бідністю включають, зокрема, індексацію пенсій.

“У 2017 році були прийняті необхідні законодавчі рішення і понад 306 тисячам пенсіонерів в Хмельницькій області в березні були підвищені пенсії”, – підкреслив Президент і нагадав, що пенсіонерам з мінімальною пенсією протягом березня-квітня буде виплачено по 1 205 гривень.

Ще один крок у боротьбі з бідністю – монетизація субсидій.

“Раніше ці кошти йшли безпосередньо газовим компаніям. Ми прийняли рішення про видачу субсидій готівкою одержувачам, 70% яких є пенсіонерами. У Хмельницькій області це 140 тисяч осіб”, – сказав Петро Порошенко.

Крім того, в області розроблено план перспективного розвитку регіону на три роки з урахуванням потреб і пропозицій всіх міст, районів, об’єднаних громад і громадськості.

Інновації для армії

Окремим блоком візиту Петра Порошенка на Хмельниччину стало відвідування військового аеродрому в Старокостянтинові. Тут базується 114-а бригада тактичної авіації, льотчики якої виконали понад 100 бойових вильотів, і 10-а окрема гірничо-штурмова бригада, яка відзначилася в боях під Мар’їнкою, Попасною, Золотим і зараз виконує бойові завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

Глава держави взяв участь у випробуваннях ударних турецьких безпілотників Bayraktar, які нещодавно були поставлені на озброєння української армії.

“За своїми характеристиками цей безпілотник є одним з кращих. Bayraktar побив світовий рекорд в класі тактичних середньовисотних безпілотних літальних апаратів за тривалістю польоту, протримавшись у небі понад добу на висоті 8 км. Він може нести ракетне озброєння, знищуючи укріплення противника, в тому числі вражаючи морські цілі”, – підкреслив Президент.

Також Петро Порошенко передав ЗСУ понад 420 одиниць озброєння, назвавши одним із пріоритетних напрямків подальшого розвитку обороноздатності української армії завершення розробки модернізованого озброєння і серійне виробництво ракетних комплексів “Вільха-М” та “Нептун”, 155-міліметрових артсистем “Богдана”, реактивних систем залпового вогню “Верба 1” і безпілотного розвідувально-ударного комплексу “Сокіл”.

“І давня, і нова історія вчить нас: щоб вижити поруч з сусідом Росією, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми, є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, запорукою безпеки кожного громадянина. Тому армія й безпека були і залишаються першим моїм пріоритетом”, – зазначив Петро Порошенко.

Про важливість оборони країни не лише армією, а й кожним українцем, особливо напередодні виборів 31 березня, Петро Порошенко, вже як кандидат в Президенти, говорив і під час виступу перед понад 10 тисячами хмельничан на головному майдані міста.

“Ставлячи позначку в бюлетені, кожен з нас буде відповідати на питання: чи зможемо ми зберегти незалежність від Росії; чи здатні ми протистояти спробам Кремля якщо не силою, то хитрістю втягнути Україну назад в імперію, не допустимо ми реваншу Путіна і відкинемо зручних йому кандидатів на виборах Президента та Верховної Ради”, – зазначив Петро Порошенко і закликав не піддаватися ані на провокації, ані на брехливі обіцянки.

За матеріалами “Українські новини”

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS