Новини
Суспільство

У Нетішині дерева та бордюри більше не білитимуть

Навесні настає час толок і приведення життєвого простору до ладу. Багато хто ще за старою радянською звичкою вважає, що вершиною весняного благоустрою має стати побілка всього навколо – дерев, бордюрів, клумб, стовпів, парканів та інших малих архітектурних форм. Така традиція до нинішнього року була і в місті атомників.

Ще в січні 2019 року, на лист КП НМР «Благоустрій» щодо погодження проведення заходів з фарбування вапном бордюрів каменю вулично-дорожньої мережі міста, була надана відповідь за підписом першого заступника міського голови Івана Романюка:

«Виконавчий комітет Нетішинської міської ради вважає недоцільним проведення фарбування вапном бордюрного каменю в місті. Зазначені заходи потребують великих затрат коштів та людської праці. Доцільніше ці кошти спрямувати на постійне оновлення дорожньої розмітки та ремонт або заміну пошкоджених бордюрів. У разі необхідності для боротьби зі шкідниками та паразитами рекомендуємо застосовувати спеціальні розчини для обробки дерев».

Крім того, в міській раді наголосили, що відповідно до п. 9.1.17. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №5 від 10 квітня 2006 року, «забороняється білити вапном декоративні дерева та малі архітектурні форми».

Звичка фарбувати у білий колір дерева та елементи міського благоустрою існує тільки у країнах колишнього СРСР і з’явилась за часів Радянського Союзу. Ця традиція походить з радянської армії. За часів Другої Світової війни межі трас, по яких рухались військові, фарбували у білий колір для того, щоб не вмикати вночі фари на вантажівках, аби автоколону не побачила ворожа авіація. Згодом любов до фарбування у білий колір бордюрів і стовпів з’явилась і на території військових частин. В армії це створювало атмосферу доглянутості та «вічного параду».

 

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS