Новини
Суспільство

Паркани у Хмельницькому – законно чи ні?

Залізні паркани навколо багатоповерхівок не лише не дають змоги пройти перехожим, але й унеможливлюють проїзд «швидкої» чи пожежників. Чи законні такі огорожі? У міській раді пояснюють: на законодавчому рівні встановлення парканів заборонено.

«У нас виникає постійний казус – наші органи, структури складають адміністративні протоколи на ОСББ, які встановлюють огорожі. Відповідно до діючого законодавства і тих правил, які у нас існують, встановлення огорож заборонене. Але існує практика в Україні, коли органи місцевого самоврядування такі питання врегульовують», – пояснює депутат Хмельницької міської ради Ігор Ялоха.

І додає, що депутати вже не раз зверталися до департаменту архітектури, аби врегулювати цю проблему.

Мешканці ж «будинків за парканами», особливо тих, в яких двори є прохідними, пояснюють: огорожі жодним чином не перешкоджають спецтранспорту під’їхати до будівлі. На багатьох воротах замки – лише для відлякування, наприклад, любителів вживати алкогольні напої та хуліганити вечорами. Хмельничани кажуть, що до таких «гостей» доводиться навіть поліцію час від часу викликати, та й розпиття алкоголю у дворах – теж, напевно, поза законом. Крім того, відкритий доступ у двір та будинок часто призводить до того, що у під’їздах залишають не дуже ароматні «сюпризи» ті, хто не встиг добігти до туалету.

На сьогодні у Хмельницькому понад півсотні будинків огороджені. Більшість з них мають приватизовану територію. Але є й ті, хто «прибирає до  рук» і територію загального міського користування. Щоб врегулювати встановлення парканів, необхідне тимчасове положення, де будуть вказані необхідні умови.

В управлінні житлово-комунального господарства кажуть: таке положення вже давно існує.

«У місті Хмельницькому є порядок, прийнятий міською радою, про огородження земельних ділянок, на яких розташовані багатоповерхові житлові будинки. Є кілька пунктів та вимог, які потрібно виконати, щоб департамент архітектури надав дозвіл», – пояснює начальник управління  ЖКГ ХМР Василь Новачок.

Але навіть якщо хмельничани захочуть встановити паркан за всіма законодавчими нормами, це може бути проблемно, адже самі чиновники не можуть дійти спільної думки, як це зробити.

Детальніше – у сюжеті каналу Перший Подільський

Читайте також: У Хмельницькому демонтували незаконний паркан: що збудують натомість

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм та у нашій групі Viber @ПоділляNEWS