На Хмельниччині оштрафували ФОПа за порушення законодавства про працю | Поділля News
Новини
Суспільство

На Хмельниччині оштрафували ФОПа за порушення законодавства про працю

Полонський суд оштрафував підприємця за порушення законодавства про працю. Про це повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

З місцевого ФОПа стягнули штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Як повідомляється, із січня 2017 до вересня 2019 року підприємець із Полонного порушив кілька вимог трудового законодавства. Серед іншого, в його угодах із трьома найманими працівниками зафіксований початок робочого дня о 8 ранку, кінець – о 17 годині, ще з однією – встановлено графік роботи з 9.00 до 18.00, у всіх – субота та неділя вихідні дні.

Утім, із графіком роботи самого магазину години роботи продавчинь, встановлені у Трудовому договорі, не співпадали. Сам підприємець інспекторам підтвердив: працівники виходять на роботу у вихідні і святкові дні.

Тож, на думку суду, ФОП порушив вимоги частини 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці» – роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

«Наймані ним працівники, які займають посаду продавця, працювали у святковий та неробочий день – 25 грудня (Різдво Христове) та відпрацювали 8 годин відповідно, однак згідно з наданими відомостями працівникам оплата за роботу у святкові дні не проводилася, чим порушив вимоги ст.115 КЗпП України та ст.24 Закону України «Про оплату праці», – зазначає у постанові суддя.

Також підприємець не виплачував працівницям відпускні за увесь час щорічної відпустки. А це порушення вимоги частини 4 статті 115 КЗпП України та частини 1 статті 21 Закону України «Про відпустки», вважає суд, –  заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

Нагадаємо, Хмельницький окружний адмінсуд підтвердив законність дій управління Держпраці, яке оштрафувало підприємця на 335 тисяч 70 грн за використання праці трьох офіційно неоформлених працівників. 

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter