На Хмельницькій АЕС обговорили питання підвищення безпеки енергоблоків | Поділля News
Новини
Суспільство

На Хмельницькій АЕС обговорили питання підвищення безпеки енергоблоків

22 листопада 2019 року на Хмельницькій АЕС відбулися публічні обговорення питань реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС, плану екологічних і соціальних заходів (ПЕСЗ) та плану залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС).

Участь в обговоренні взяли фахівці Енергоатома, Хмельницької АЕС, консультант групи управління проектом К(з)ПБ, представники міської влади та громадськості Нетішина та прилеглих територій.

Забезпечення ефективної та надійної роботи ядерно-енергетичної галузі напряму пов’язане з безпекою, що визначає пріоритети діяльності Енергоатома. Аби доведести безпеку атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, ДП «НАЕК «Енергоатом» реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій.

Фінансується проект за власні кошти державного підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом», а також за рахунок кредиту європейських інституцій.

Заступник директора з комунікацій ДП «НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов розповів присутнім про реалізацію програми, зазначивши, що загалом по компанії реалізовано 897 із 1295 запланованих заходів. Зокрема, на Хмельницькій АЕС завершено 118 із 162 запланованих заходів К(з)ПБ.

Публічне обговорення було організоване в форматі «запитання-відповідь». За результатами обговорень буде опубліковано книгу питань – відповідей, яку розміщено на сайті Енергоатома, і куди щороку вносяться доповнення після обговорень проекту КзПБ у містах-супутниках АЕС.

Нагадаємо, Хмельницька АЕС впроваджує нову модель ринку електроенергії. Метою нового ринку електричної енергії є запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії, вільний вибір контрагентів та забезпечення права споживача вільно обирати постачальника електричної енергії.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм, у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter