Новини
Духовність

У Хмельницькому представили першого єпископа Кам’янець-Подільської єпархії (ФОТО)

Історичною назвали подію, яка відбулася вчора у Хмельницькому. Віряни Української Греко-Католицької Церкви Хмельниччини нарешті отримали свого першого єпископа. Під час Божественної Літургії у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці відбулася Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації отця Івана Кулика на кафедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ. Літургію очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Співсвятителі – владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський та владика Діонісій Ляхович, делегат Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії.

Понад сотня прихожан Хмельницького та понад півсотні священиків з різних країн були присутні на події.

По завершенні урочистостей, Блаженніший Святослав зазначив, що подія, яка відбулася, є відродженням греко-католицької церкви на історичних теренах Поділля.

Характеризуючи нового єпископа, Блаженніший Святослав розповів, що Іван Кулик 14 років провів на душпастирській праці в Італії, серед емігрантів. А 10 років був парохом найстаршої парафії у Римі, в єпархії, де єпископом є Папа Римський. Таким чином, він має унікальний досвід.

На урочистостях також був присутній архієрей Православної церкви України, митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній. Тож говорячи про перспективи співпраці з Українською Православною Церквою глава УГКЦ зазначив:

«Ми відчуваємо себе спадкоємцями одного коріння, одного хрещення, багатолітньої спільної історії. І очевидно, що сьогодні ми хочемо разом відкривати наше коріння  робити його життєдайним для третього тисячоліття. У нас сьогодні є багато планів для співпраці. Перше – це спільна праця для соціального служіння. Ми повинні разом лікувати рани війни, нанесені українському народу. Мені дуже приємно сказати, що наша церква завжди була державницькою, але ніколи не була державною. Ніколи не була інструментом у державному механізмі для пригнічування українського народу, але завжди була церква народна. В нас є багато моментів, де ми можемо взаємодоповнювати один одного».

Щодо перспектив розвитку Української Греко-Католицької Церкви на теренах області, то, за словами Блаженнійшого Святослава, їх чимало.

«Весь український народ, вся українська держава відчуває ті рани пострадянського періоду, і нам потрібно разом відроджувати нашу релігійну культуру, наші спільні скарби. Є дуже багато людей, які не ідентифікують себе з жодною з конфесій, багато людей, які не вірять в Бога і не охрещені. Ми хочемо дати адекватну опіку тим, хто найперше асоціюють себе з нашою церквою. Але ми відкриті для всіх людей, які шукають Бога».

Щодо завдань єпископа, то головних, за словами Блаженнішого Святослава, є три.

«Перше – це освячувати божий люд, тобто бути посередником особистої зустрічі кожної людини з Ісусом Христом і джерелом благодаті Духа святого. Друге завдання – навчати. Сьогодні інтронізація відбулася перед іконою Христа Учителя. Єпископ – це той, кому в унікальний спосіб повірена проповідь Божого слова і навчання святого письма. Він може делегувати іншим різні адміністративні обов’язки, але проповідувати Боже слово він повинен сам. Третій обов’язок – управляти, тобто організовувати християнську громаду».

Читайте також: Що думають про перенесення дати Різдва священники Хмельниччини?

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter