Новини
Суспільство

Із військовими почестями на Хмельниччині поховали старшого солдата бригади «Холодний Яр»

Небайдужі жителі Славутчини провели в останню дорогу старшого солдата бригади «Холодний Яр».

Як інформує прес-служба Славутського міськвиконкому, сьогодні, 9 січня, люди встеляли квітами останню дорогу захисника України, старшого солдата 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» Сергія Рацуна. Громадське прощання з Героєм відбулося в міському Палаці культури.

5 січня 2020 року, під час ворожого обстрілу українських позицій з боку проросійських окупантів, куля ворожого снайпера обірвала життя героя. У Сергія залишилися матір, брати, син та донька.

Усі згадували Сергія як веселу й оптимістичну людину, який завжди був на передових позиціях під час ведення бойових дій, проявляв мужність та кмітливість.

Похоронили Сергія Рацуна на міському кладовищі із усіма військовими почестями.

Народився Сергій 28-го жовтня 1976-го року в селі Москвитянівка Полонського району Хмельницької області. Навчався в Малошкарівській загальноосвітній школі, де закінчив 9 класів, а потім поступив у Грицівське вище професійне училище № 38. Саме там він отримав сцеціальність «тракторист» і працював за фахом у місцевому фермерському господарстві.

У 1994-му році був призваний до лав Збройних Сил України та направлений для проходження військової служби до навчального центру «Десна», після закінчення якого служив в лавах 95-ї аеромобільної бригади. По завершенню строкової служби працював на Славутському заводі «Будфарфор».

З початком російської збройної інтервенції, у 2014 році був мобілізований Славутським військкоматом до Лав Збройних Сил України та направлений для проходження військової служби  в 128-му окрему гірсько-штурмову бригаду. В складі бригади брав участь у боях під Дебальцевим. Особливо відзначився в бою біля села Санжарівка за висоту 307,9 метра, яку наші підрозділи довго утримували.

Після проведення ротації, Сергій Рацун був переведений для подальшого проходження військової служби до 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» на посаду «механіка-водія танка». У складі групи військовослужбовців 93-ї бригади брав участь у військових навчаннях в Німеччині, де підрозділ Сергія показав найкращі результати серед інших учасників навчань  країн-членів НАТО. Разом із бойовими побратимами брав участь в боях поблизу Авдіївки, у Кримському та Новотроїцькому.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter