Новини
Суспільство

Син через суд встановив факт смерті батька на тимчасово окупованій території

До Полонського районного суду звернувся місцевий житель із заявою, в якій просив встановити смерть його батька на тимчасово окупованій території. Про це повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Чоловік пояснив, що батько з матір’ю був розлучений, жив в АР Крим, де й помер в жовтні 2014 року. Та після смерті матері син не може прийняти спадщини, так як свідоцтво про смерть батька видано на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження. А Полонський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану відмовив йому у видачі свідоцтва про смерть батька через відсутність документів встановленої форми про смерть.

 Суддя зазначає, що відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

«Оскільки, за положеннями Закону України тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України… документи про смерть, видані за формами, встановленими державою-окупантом, не можуть бути підставою для державної реєстрації його смерті на території України», – ідеться у рішенні.

Відтак суд задовольнив заяву сина – встановив факт, що його батько помер в АР Крим, що є тимчасово окупованою територією України.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter