Новини
Бізнес

Про інтереси пайовиків Хмельниччини подбає новий гравець на агроринку

Минулого тижня Антимонопольний комітет України дозволив ТОВ «Епіцентр К» придбати частку, що забезпечує понад 50% голосів у вищому органі управління ТОВ «Хмельницьк-Агро» – підприємства, що входить до «Сварог Вест Груп» та має активи на території Хмельницької області. Наразі триває процес оформлення угоди.

Після переукладання договорів оренди на земельні ділянки пайовики ТОВ «Хмельницьк-Агро» отримають соціальні гарантії від агрохолдингу «Епіцентр Агро» (аграрного напрямку групи компаній «Епіцентр»).

«Найближчим часом пайовики у чотирьох районах Хмельницької області – Красилівському, Новоушицькому, Славутському та Шепетівському – зможуть оцінити високі стандарти співпраці, запроваджені «Епіцентр Агро». Зараз з’ясовуються першочергові потреби сільських громад та розглядається питання про виділення додаткових коштів на розвиток соціальної інфраструктури й покращення добробуту в цих селах», – зазначає керівник аграрного напрямку «Епіцентр К» Василь Мороз.

Лише протягом 2019 року підприємства агрохолдингу сплатили до бюджетів різних рівнів понад 300 мільйонів гривень податків. Левова частка цих коштів перераховується до місцевих бюджетів (сіл, ОТГ, районів).

Окрім орендної плати та податків, компанія також бере на себе добровільне соціальне навантаження – 1% від валового збору на громаду сільської ради, де присутні її підприємства. Ці кошти стають додатковим джерелом фінансування для громад: ремонту доріг, систем вуличного освітлення та водопостачання, створення гідних умов для навчання, виховання та дозвілля, доплат працівникам бюджетних установ (медикам, вихователям, вчителям тощо).

Також на постійних засадах здійснюється матеріальна допомога пайовикам – при народженні дитини, на поховання, сім’ям бійців АТО та ветеранам, привітання зі святами тощо.

Придбавши активи, «Епіцентр Агро» збільшить кількість оброблюваних сільськогосподарських площ у Хмельницькій області. Серед підприємств товариства «Хмельницьк-Агро» – потужний рослинницький напрямок, тваринництво, зерносховища та насіннєвий завод, що стратегічно й тактично вписуються в бізнес-модель розвитку аграрного напрямку групи компаній «Епіцентр К».

«Наша мета – покращити ефективність та рентабельність нових активів. Для якісного управління додатковим земельним банком у структурі «Епіцентр Агро» будуть створені ще два кластери. На землях цих кластерів, крім вирощування традиційних культур – пшениці, соняшника, кукурудзи та ріпаку, у сівозміні залишаться такі нішеві культури, як голозерний гарбуз, буде розвиватися вирощування органічних культур та насіннєвого матеріалу на поливі», – наголошує Василь Мороз.

Загалом земельний банк агрохолдингу після оформлення угоди виросте майже до 160 тисяч гектарів.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter