Новини
Суспільство

Ветерани Хмельниччини можуть залишитися без належного лікування

Реформа галузі охорони здоров’я та впровадження гарантованого обсягу медичної допомоги змушує керівництво Комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни» скорочувати медпрацівників. Через брак фінансування якість медичних послуг окремим категоріям пацієнтів може погіршитися.  

Днями у госпіталі за круглим столом проблему обговорювали за участі запрошених представників державної адміністрації та ради, департаменту охорони здоров’я, громадських організацій та народних обранців від Хмельниччини.

Ті вимоги, які поставлені в рамках реформи медицини дещо обмежують подальші можливості існування госпіталю і унеможливлюють рівень його діяльності, – зазначила під час зібрання заступник голови ХОДА Оксана Ситницька.

За словами голови ХОГ УС ветеранів Афганістану Миколи Приступи, в той час, коли на сході України триває війна, реформа передбачає не лише обмеження фінансування госпіталю, а й скорочення чотирьох десятків медпрацівників.

Крім того, Національна служба здоров’я України вимагає скоротити термін лікування у таких медичних закладах до 7 днів, хоча, за словами медиків, це нереально, адже їхні пацієнти – особлива категорія. І реабілітація та оздоровлення тут, у госпіталі, триває від 10 до 15 днів. Саме у цей термін можна надати кваліфіковану, а головне – якісну медичну допомогу.

 Йшлося під час круглого столу і про недосконалість медичної реформи.

Питання збереження госпіталів взагалі не має підніматися. Вони мають бути, і вони мають фінансуватися з бюджету держави, – зазначила директор закладу Оксана Бочкарьова.

Постановою Кабміну від 2016 року про збільшення грошових витрат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни, витрати на одного пацієнта у день становлять 65 гривень – на медикаменти  та 55 гривень – на харчування. Крім того, постанова перечить і новій системі фінансування закладів, де прописано виділення коштів лікувальному закладу за пролікованого пацієнта в залежності від захворювання без огляду на соціальний статус та наявні соцгарантії. І це при тому, що в Хмельницькому обласному госпіталі щорічно оздоровлюється 5-6 тисяч ветеранів війни.

Представник департаменту охорони здоров’я переконує: не все так погано, як здається.

П’ять з 27 послуг, які є пріоритетними і які будуть оплачуватися Національною службою здоров’я, госпіталю можуть оплатити. Крім того, можливо, було би доцільно долучити інші міністерства та відомства, – зазначила представник Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Ліля Демчук.

Присутні на зустрічі народні обранці від Хмельниччини кажуть: проблеми медреформи – поточні, і їх реально вирішити.

Враховуючи обмеженість обласного бюджету, ми маємо спрямувати це до державного бюджету і до профільних міністерств. Ми провели аналіз, і виходить, що в госпіталі інвалідів 43 відсотки, які лікуються, – це учасники бойових дій, інваліди війни і учасники війни. І ці 43 відсотки ми можемо просити, щоб фінансувало Міністерство ветеранів. Особи, прирівнені за пільгами, учасники ліквідації ЧАЕС, діти війни  групою інвалідності – це 32 відсотки. Ми можемо звернутися і попросити, щоб це фінансування допомогло нам здійснити Мінсоцполітики. Ще 15 відсотків, які залишаються, – учасники АТО. Тут ми можемо звернутися до Міністерства оборони. Це якраз той залишок, який не прорахований був в доходи госпіталя, ми можемо просити дофінансувати в Міністерства охорони здоров’я, – пояснив народний депутат України Микола Стефанчук.

Таким чином, за словами нардепа, звернувшись до чотирьох міністерств, можна говорити про повне забезпечення госпіталю без критичного навантаження на бюджет.

Власне, госпіталь фінансується з обласного бюджету. Але якщо держава візьме на себе частину фінансових зобов’язань, то медичні заклади такого типу матимуть право на існування.

Детальніше дивіться у сюжеті каналу Перший Подільський

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter