У Хмельницькому музеї провели інтерактивну екскурсію до річниці Чорнобильської катастрофи
У музеї історії міста Хмельницького до 34 річниці від дня аварії на Чорнобильській АЕС презентували інтерактивну екскурсію, присвячену людям, які рятували світ від радіаційного лиха.
Довідка: Чорнобильська катастрофа – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (колишньої УРСР), в ніч на 26 квітня 1986 року. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб було евакуйовано із зон забруднення.
WEB-EXкурсія “Пам’ятники героям-пожежникам і жертвам Чорнобиля у Хмельницькому, Україна”, присвячена пам’яті жертв катастрофи 26 квітня 1986-го та героїв-пожежників, – частина онлайн-проєкту музею історії міста Хмельницького MUSEUM_WEB_EX.
То була генеральна репетиція пекла, що ніколи не припинить висіти дамокловим мечем над кожним з представників людства… Пам’ятати про героїчні вчинки тих, кому вдалося зупинити поширення страшної трагедії нечуваного масштабу, – це, напевне, найменше, що ми можемо зробити нині для тих, хто вже ніколи не зможе побачити цей світ, порадіти звичайній сонячній днині, та для тих, хто ані миті не коливався у вчиненні своїх героїчних дій, – розповідають у музеї.
Також на сторінці музею у Фейсбук можна побачити деякі експонати, пов’язані з Чорнобильською трагедією та дізнатися їх історію.
MUSEUM_WEB_EX – онлайн-проект, який реалізують працівники музею в зв’язу із запровадженими під час карантину обмеженнями на відвідування мистецьких закладів. Проект складається з трьох частин WEB-EXпозиція, WEB-EXкурсія, WEB-EXпонат.
Інші відео з проекту MUSEUM_WEB_EX дивіться на сторінці музею.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter