Від початку пандемії комунальники Хмельницького фіксують зниження потрапляння пластику та збільшення кількості масок та гумових рукавичок на полігоні твердих побутових відходів міста.
Одна маска розкладатиметься, залежно від складу, з чого вона зроблена, до 5 років. Важливо їх не викидати по одній, а збирати, згодом – утилізувати.
Користується протягом 2-х місяців багаторазовим респіратором екоактивістка Олександра Андрощук.
«Спочатку використовувала маски з тканини, але узимку вони не встигали висохнути, тому згодом перейшла на респіратор. Його не потрібно прати, а треба обробляти спеціальним спреєм, типу антисептика, там не повинно бути хлору», – коментує Олександра.
Яка є небезпека від масок для навколишнього середовища розповів, голова Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи Юрій Рєзніков.
«В екології є таке слово “засмічення”. Маски ведуть до засмічення природного середовища. Різні підприємці, самі люди починають творити ті маски з того, що є під рукою, тобто сьогодні сказати однозначно, з чого його зроблено, напевно ніхто не зможе, а це також небезпека», – додає еколог.
Еколог має рекомендації, як слід поводитись з цими відходами:
«Перше – організувати збір скрізь, в селах особливо. В селищах, невеличких райцентрах, в містах можливо збирають, викидають за звалище, ніхто не знає чи то добре, бо вітром потім все одно розносить, але хоч є видимість якась, що збір відбувається, в селах його немає»
Детальніше у сюжені Суспільного:
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter
Читати інші новини







