Новини
Суспільство

У Хмельницькому оштрафували медичний центр

Антимонопольники виявили у рекламному повідомленні закладу інформацію, яка вводить споживачів послуг в оману. В результаті центр, що надає медичні послуги пацієнтам, міг отримати неправомірну вигоду.

На 5 тисяч гривень оштрафувало Південно-західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України ТОВ «МЦ Гарвард Медікал» за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої реклами.

Як встановили у відділенні, у газеті «Подолянин» товариство розмістило рекламне оголошення з інформацією: «Всеукраїнський центр псоріазу спільно з «Гарвард Медікал проводить лікування псоріазу» та «Тільки ми робимо зрозумілу для хворого діагностику на катехоламіни», що не відповідала дійсності.

Товариство проводить таку діагностику на підставі аналізів, які робить лабораторія «Синево». Результати цих аналізів діагностує лікар-ендокринолог зазначеного товариства.

У Хмельницькому послуги з діагностики ендокринної системи, у тому числі на катехоламіни, надають інші суб’єкти господарювання, у яких працюють кваліфіковані лікарі-ендокринологи, зокрема, МЦ «Оксфорд Медікал», МЦ «Ультрадіагностика», МЦ «МилаМед», приватна поліклініка «ПрофіМед», КНП «Хмельницька обласна лікарня» тощо.

Як йдеться у повідомленні антимонопольників, фраза «Тільки ми робимо зрозумілу для хворого діагностику на катехоламіни» може впливати на вибір потенційних пацієнтів.

Крім того, в оману вводить споживачів і посилання на «Всеукраїнський центр псоріазу», оскільки такого центру взагалі не існує.

Під час опитування споживачів, в Антимонопольному комітеті з’ясували: у 94% респондентів склалося оманливе враження, що лише в цьому медичному центрі проводиться зрозуміла діагностика на катехоламіни. Після прочитання цієї фрази 80% опитаних надали б перевагу ТОВ «МЦ Гарвард Медікал» з-поміж інших медичних закладів. А 98% споживачів вважають, що позначення «Всеукраїнський центр псоріазу» вказує на те, що цей центр спеціалізується на питаннях лікування псоріазу та здійснює свою діяльність на території всієї України. 89% надали б перевагу товариству після перегляду повідомлення «Гарвард Медікал» спільно із «Всеукраїнським центром псоріазу» проводить лікування псоріазу».

Зважаючи на це, товариство могло отримати неправомірні переваги у конкуренції, посилюючи свою конкурентну позицію не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення неправдивої інформації про стандарти та характеристики послуг, що ним надаються, – повідомляє прес-служба АМКУ.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter