Новини
Бізнес

Потужний маршрутний елеваторний комплекс запрацює на Хмельниччині

Масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів у Хмельницькій області свідомо розпочали кілька років тому. На думку власників агрохолдингу, який займається реконструкцією існуючих підприємств, це стане поштовхом для притоку інвестицій в область та розвитку виробництва в регіоні. Попереду – будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах.

Будівництво нового маршрутного елеватора завершив на Закупнянському хлібоприймальному підприємстві (ХПП), що у Чемеровецькому районі Хмельницької області, «Епіцентр Агро». Розташований поруч із працюючим елеватором агрохолдингу в смт Закупне, він здійснюватиме прийомку, сушіння, зберігання та відвантаження продукції залізничним транспортом з окремих залізничних колій у рамках єдиного елеваторного хабу.

Оновлене Закупнянське ХПП стане найбільшим елеваторним хабом на теренах Хмельницької області. Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростуть утричі – до 305 тисяч тонн. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 тонн кукурудзи на добу.

Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг свідомо розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, у результаті якого підприємство виросло на 60 тисяч тонн, а зараз – побудували поруч із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.

«Поява великого агропромислового об’єкта стане поштовхом для появи інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 мільйонів гривень складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду — будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах», – зазначив Олександр Герега.

Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 тисяч тонн зберігання зерна (16 силосів та 6 хоперів), мають дві лінії прийомки та дві окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 тонн кукурудзи на добу.

Проєктування та виготовлення всього необхідного устаткування – силосів, сушарок, транспортного обладнання та систем автоматичного керування елеватором – здійснювала компанія Feerum S.A. (Польща) у рамках укладеної у 2018 році угоди. Тому на новому елеваторному комплексі в Закупному запроваджено багато сучасних інноваційних технологій.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напряму, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки новим залізничним коліям до нього, підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна – 54+54 вагони. З огляду на відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.

«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччини, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже навіть за наявності власних невеличких сушарок, вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики свого зерна з області до морських портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість – ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників сільськогосподарської продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними й у результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», – наголошує Світлана Нікітюк.

У 2020/2021 маркетинговому році на нових елеваторах «Епіцентр Агро», що здійснюють прийомку й доробку зерна сторонніх поклажодавців, діють спеціальні умови для фермерів і дрібних агровиробників: послуги елеватора, а саме прийомка зерна, коштує для них менше ніж 1 гривня за тонну.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter