На Хмельниччині – понад пів тисячі хворих та невтішна статистика COVID-19
Із визначених для лікування хворих на COVID-19 ліжкомісць у медичних закладах області зайнято близько половини. Динаміка захворюваності у різних регіонах Хмельницької області – різна, проте загалом статистика поширення хвороби у краї – невтішна.
Про це говорив на вчорашньому брифінгу, а також під час засідання обласної комісії з ТЕБ і НС голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет. Нагадаємо, після нового розподілу на епідемічні зони на Хмельниччині у “помаранчевому” секторі залишилися лише 5 адміністративно-територіальних одиниць. Решта, в тому числі, і міста обласного значення, від понеділка, 9 листопада будуть “червоними”.
Найскладніша ситуація у Славуті. Тут, за формулою підрахунку МОЗ, на 100 тисяч населення нараховується 1100 хворих. Саме тому місто матиме найжорсткіші карантинні обмеження.
У Шепетівці ж заборону на роботу громадського транспорту в межах міста скасували. З понеділка перевізники можуть вийти на маршрути.
Обмеження, динаміка, резерви
Складна ситуація також на Ярмолинеччині та Віньковеччині. Відповідно до рішення обласної комісії з ТЕБ і НС, у цих двох районах, а також у Волочиському, Летичівському та Теофіпольському протягом наступного тижня буде заборонена посадка та висадка пасжирів у міжміський, внутрішньообласний та міжобласний транспорт. Перевозити пасажирів автомобільним транспортом у цих регіонах дозволили лише у міському та приміському сполученні.
Як наголосив Дмитро Габінет, основний показник динаміки захворюванності – заповненість ліжкомісць. За інформацією Хмельницької ОДА, із 2225 розгорнутих в області місць для хворих на COVID-19, заповнені 1054.
Разом з цим, в області є резерви для збільшення кількості ліжок до 2800. За потреби, тисячу місць можуть додатково розгорнути на базі санаторіїв, ще тисячу – в окремих спортивних приміщеннях.
Як наголосив Дмитро Габінет під час брифінгу, наразі не йдеться про розміщення хворих на цих об’єктах.
Більше того, не йдеться і про розміщення там важких хворих. Їм буде надаватися допомога в умовах стаціонару лікувальних закладів. Але якщо хворих буде дуже багато, тоді може йти мова про сортування пацієнтів, – зазначив Дмитро Габінет.
Статистика
Станом на вечір 6 листопада у Хмельницькій області від початку падемії зареєстровано 20 266 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.
521 новий випадок захворювання виявлено:
- 68 – м. Хмельницький
- 61 – Городоцький район
- 56 – Кам’янець-Подільський р-н
- 53 – м. Кам’янець-Подільський
- 38 – Волочиський район
- 32 – Чемеровецький район
- 28 – Ярмолинецький район
- 27 – Красилівський район
- 25 – Теофіпольський район
- 21 – м. Старокостянтинів
- 21 – Дунаєвецький район
- 21 – Ізяславський район
- 20 – м. Шепетівка
- 13 – Віньковецький район
- 9 – Новоушицький р-н
- 7 – Деражнянський район
- 6 – Старокостянтинівський р-н
- 6 – Старосинявський район
- 5 – Полонський район
- 2 – м. Славута
- 1 – Хмельницький район
- 1 – Шепетівський район
Всього одужало 7884 особи, з них за останню добу одужання підтвердили у 283.
Додалося в області за добу 5 летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19. Всього від початку пандемії їх кількість становить 396.
Нові смерті зареєстровано:
- м. Старокостянтинів – чоловік, 81 рік
- Білогірський район – чоловік, 61 рік
- Полонський район – жінка, 67 років
- Теофіпольський район – чоловік, 72 роки
- Шепетівський район – жінка, 34 роки.
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter