Новини
Кримінал

Через шахраїв жителі Хмельниччини втратили майже 120 тисяч гривень

До територіальних підрозділів поліції Хмельницької області надійшло 7 заяв від громадян, які стали жертвами шахраїв. Загальна сума збитку склала близько 120 тисяч гривень.

Три задокументовані шахрайства стосувалися дій так званих псевдобанкірів. Так, до 37-річного хмельничанина зателефонувала невстановлена особа, яка представилась працівником банку і під приводом запобігання несанкціонованому зняттю коштів з рахунку, випитала реквізити банківської картки і заволоділа 12 тисячами гривень.

За такою ж схемою ошукали двох мешканців Кам’янця-Подільського. 26-річний чоловік у результаті втратив 40 тисяч гривень, а 27-річна жінка — 12 600.

Ще троє хмельничан потрапили на гачок шахраїв, купуючи товари через інтернет. Так, 32-річна жінка втратила майже 5 тисяч гривень, намагаючись придбати на одному із сайтів мобільний телефон «Xiaomi». Ще одна 44-річна хмельничанка, купуючи «Iphone 12» у соцмережі Інстаграм, перерахувала шахраям 26 792 гривні.

Третьою жертвою інтернет-шопінгу стала 47-річна жителька Хмельницького, яка на одному із сайтів намагалась придбати цуценя цвергшнауцера. Потерпіла перерахувала 10 тисяч гривень, але домашнього улюбленця так і не отримала.

Сьомою жертвою шахраїв стала 84-річна пенсіонерка. До неї зателефонувала невстановлена особа і під приводом оплати лікування потерпілих у ДТП, яку нібито скоїла її донька, заволоділа коштами в сумі 11 тисяч гривень, які потерпіла особисто передала незнайомій їй людині.

За всіма вищеперерахованими фактами працівники поліції проводять перевірки і закликають громадян бути обачними під час проведення фінансових операцій. Особливо у цей святковий період, коли люди більше купують і, відповідно, активізуються шахраї, наголошують у поліції Хмельницької області.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter