У Хмельницькому відкрили 13 пунктів, де тестуватимуть на COVID-19
За новими правилами, хмельничани, які мають симптоми вірусного захворювання, мають самостійно діставатися до амбулаторій, аби здати біологічний матеріал та дізнатися, хворі вони на COVID-19 чи на ГРВІ. Мобільні бригади, яких з 1 січня офіційно не існує, приїздитимуть лише до обмеженого кола хворих.
Раніше до пацієнта з підозрою на COVID-19 медики приїжджали додому, тепер пацієнт сам іде до медиків. У Хмельницькому стаціонарні пункти забору біоматеріалу для ПЛР-досліджень виконуватимуть функції мобільних бригад, яких з 1 січня офіційно вже не існує.
В обласному центрі розгорнули 13 таких пунктів. Усі вони діють при великих амбулаторіях. Загалом же по області, за словами керівника регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Юрія Кореви, таких відкрито понад пів сотні.
Аби здати матеріал для досліджень, пацієнту спочатку треба звернутися до свого сімейного лікаря. Можна і бажано – телефоном.
Сімейний лікар дасть направлення на ПЛР і призначить час та назве адресу, за якою потрібно звернутися, аби здати аналіз. Спектр показів до здачі матеріалу на ПЛР розширився. Якщо раніше була лише підозра на COVID-19, то зараз в цей перелік входять всі хворі з проявами ГРВІ, – пояснює начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач.
У Хмельницькій міській раді оприлюднили адреси пунктів забору біологічних матеріалів:
- вул. Волочиська, 6
- вул. Залізняка, 34/1
- вул. Зарічанська, 30
- вул. Інститутська, 6а
- вул. М. Гречка, 12
- вул. Майборського, 16
- вул. Кам’янецька, 99
- вул. Кам’янецька, 257/1
- вул. Курчатова, 1
- вул. Молодіжна, 9
- вул. Повстанська, 36
- вул. Подільська, 54
- проспект Миру, 61
На пункти забору біоматеріалів, наголошують в управлінні охорони здоров’я, не треба йти дітям та людям з інвалідністю. До них медпрацівники приїдуть додому і відберуть зразки на аналіз. Так само приїдуть до людей, старших 65 років, та до тих, хто самостійно не може пересуватися. А от що робити тим, у кого висока температура і вихід з дому та користування громадським транспортом можуть погіршити і без того хворобливий стан, у медиків не пояснюють.
Нагадаємо, наприкінці грудня кількість мобільних бригад у Хмельницькому збільшили до 8, аби зменшити навантаження на медиків та охопити більшу кількість пацієнтів із підозрою на COVID-19,
Детальніше у сюжеті МТРК Місто
У Хмельницькій ОДА повідомили статистику захворювання станом на 6 січня. Виявлено 316 нових випадків хвороби. Лікуються 4333 мешканці області: 642 – стаціонарно, 3691 – амбулаторно. Ліжкомісця у закладах, що надають допомогу хворим з COVID-19, в області завантажені на 36,3% (642 хворих, 244 підозри). Одужання підтвердили у 888 осіб.
Додалося 3 летальних випадки:
- м. Кам’янець-Подільський – чоловік, 69 років
- Красилівський район – чоловіки, 61 та 83 років)
Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 699.
Автор: Тетяна НовакЧитайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter