Новини
Бізнес

У Хмельницькому розповіли, як застосування РРО захищає інтереси легального бізнесу

Пріоритетні напрямки діяльності податкової служби та співпраці з бізнес-асоціаціями обговорили під час робочої зустрічі начальник Головного управління ДПС у Хмельницькій області Віталій Лазарєв та члени Громадської ради при податковій службі краю – голова Союзу промисловців та підприємців регіону Іван Дунець та виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців краю Валерій Заганяч.

Першочерговими для обговорення стали питання законодавчої підтримки бізнесу під час карантину, зокрема, внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку.

Зазначалося, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року не потрібно застосувати реєстратори розрахункових операцій фізичним особам-підприємцям, платникам єдиного податку II-IV групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2021 році – 1 320 000 грн), окрім тих, які працюють у сферах підприємницькій діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування. Це реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, продаж лікарських засобів, виробів медичного призначення, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я та при реалізації ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.

Також наголошено, що платники єдиного податку І групи взагалі звільнені від застосування РРО/ПРРО.

Що стосується програмних реєстраторів розрахункових операцій, то на сьогодні переваги їх використання уже оцінили майже 500 підприємців Хмельниччини, котрі їх уже використовують у своїй діяльності.  

Другою за важливістю темою стало обговорення методології та практики застосування механізмів врегулювання податкового боргу відповідно до Закону України №1072. Зокрема, нормою даного закону передбачено списання боргових зобов’язань. Так, у разі погашення платниками податків у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців з дня набрання чинності даного закону суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник на 1 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції та пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання податкового боргу за заявою платника.

Загалом в області з початку 2021 року завдяки здійсненню податковою службою активних заходів податковий борг скорочено на понад 125 мільйонів гривень. Процедурою списання заборгованості в межах Закону 1072 скористались понад 12 тисяч підприємців та 140 тисяч громадян. До цієї важливої роботи залучено міські, селищні та сільські ради, актив об’єднаних територіальних громад Хмельниччини.

У спілкуванні з керівниками бізнес-асоціацій начальник ГУ ДПС в області Віталій Лазарєв, наголосив на тому, що податкова служба приділяє велику увагу співпраці з ними, будуючи відносини з платниками на основі взаємоповаги та чіткого виконання своїх обов’язків. Наразі важливою є їх участь у проведенні масово-роз’яснювальної роботи в імплементації податкових новацій, розширенні спектру онлайн сервісів для платників.

З цього приводу намічено проведення подальших спільних заходів на базі Союзу промисловців та підприємців і Об’єднання організацій роботодавців краю.

Спілкуватися з Податковою службою дистанційно можна за допомогою сервісу «InfoTAX»

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter