Новини
Офіційно

Подолянам радять бути обачними при придбанні алкогольної продукції

Головне управління ДПС у Хмельницькій області в черговий раз нагадує  суб’єктам господарювання та громадянам про заборону продажу та небезпечність споживання алкогольного фальсифікату.

Аби переконатися в тому, що ви не купуєте сурогатний алкоголь обов’язково треба поцікавитися наявністю ліцензії в місці реалізації підакцизної продукції. Не менш важливо переконатися, що на придбаній продукції є марка акцизного податку встановленого зразка. 

Водночас у податковій службі краю рекомендують споживачам  бути громадськими контролерами ситуації зі сплати роздрібного акцизу. Саме споживач має право  вимагати у продавця фіскальний чек, у якому повинна бути зазначена сума акцизного податку, яка згодом зарахується до бюджету громади.

Відтак активна громадянська позиція споживачів сприятиме легалізації ринку підакцизної продукції. Насамперед інформація від споживачів про реалізацію алкоголю чи тютюнових виробів сумнівної якості є підставою для проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів. До речі, фактичні перевірки фахівці ДПС проводять без попередження, швидко реагуючи на повідомлення громадян про можливі зловживання. Лише спільна відповідальність та взаємодія допоможуть запобігти реалізації неякісної підакцизної продукції, що становить загрозу для життя і здоров’я споживачів, – зауважили у відомстві.

Водночас податківці попереджають про відповідальність за реалізацію алкогольного фальсифікату і закликають суб’єктів господарювання та громадян не порушувати закон і дотримуватись встановленого порядку продажу алкогольних напоїв.

У податківців також нагадують, що про факти реалізації, зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів, немаркованих марками акцизного податку встановленого зразка, реалізацію таких товарів особам, які не досягли 18 років, чи торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, можна повідомити  за номером телефону (0382) 701820 ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Повідомлення можна також надіслати поштою за адресою:  м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17 (конфіденційність гарантується).

За матеріалами ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter