Новини
Бізнес

На Хмельниччині підприємці отримали штрафи за роботу з РРО

Найпоширеніші порушення, які фіксували податківці, провівши майже три десятки перевірок, – не проведення розрахункових операцій через РРО, невидача фіскального чека та не відповідність готівкових коштів, зазначених у денному звіті. Сума штрафів склала понад пів мільйона гривень.

Одним із критеріїв відбору платників податків для проведення фактичних перевірок, які реалізовують підакцизну продукцію, є обсяг проведених операцій через РРО/ПРРО, зокрема, суб’єктів господарювання із середньомісячними виторгами, проведеними через реєстратори розрахункових операцій менше, ніж 7 тисяч гривень.

Якщо суб’єкт господарювання за результатами своєї діяльності потрапляє у групу ризиків за вказаними критеріями, це може свідчити про приховування реального обсягу проведених розрахункових операцій через РРО/ПРРО. Адже елементарні підрахунки засвідчують, що будь-який господарюючий об’єкт для належного функціонування потребує таких мінімальних витрат: 6 тис. грн – мінімальна заробітна плата одного найманого працівника; не менше 1 тис. грн – на утримання об’єкту торгівлі, комунальні платежі, земельний податок тощо; не менше 2 тис. грн – ліцензії, податки та інші дозвільні документи.

Фахівцями підрозділу податкового аудиту Головного управління ДПС у Хмельницькій області за результатами відпрацювання суб’єктів господарювання, що звітують із середньомісячними виторгами менше 7,0 тис. гривень, протягом січня – лютого 2021 року проведено 29 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 500,6  тис. гривень.

Найбільш характерними порушеннями, що були встановленні під час проведення таких перевірок, є фіксація не проведення розрахункових операцій через РРО та невидача фіскального чека; продаж товарів, які не відображені в обліку товарних запасів за місцем реалізації; не відповідність готівкових коштів, зазначених у денному звіті; не забезпечення використання режиму попереднього програмування РРО для підакцизних товарів із обов’язковим зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін та обліку їх кількості.

Тому податківці звертають увагу суб’єктів господарювання, що використовують реєстратори розрахункових операцій на необхідність неухильного виконання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 266/95-ВР, а також іншого законодавства в сфері готівкового обігу та дотриманні вимог податкового законодавства.

Дотримання вимог законодавства убезпечить від потрапляння суб’єкта господарювання до групи ризику за критеріями використання РРО/ПРРО та позбавить від проведення фактичної перевірки, підсумком якої можуть стати фінансові санкції.

За інформацією Головного управлінні ДПС у Хмельницькій області.

Автор: Адміністратор сайту

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter