Новини
Офіційно

На Хмельниччині сплачено понад 1,5 мільярда гривень ЄСВ

З початку 2021 року роботодавцями Хмельницької області сплачено до державних цільових фондів понад 1,5 мільярда гривень єдиного соціального внеску, що на 200 мільйонів гривень більше надходжень за аналогічний період 2020 року. Водночас заборгованість з ЄСВ складає 196 мільйонів гривень., що на 4 мільйони гривень більше, ніж було на початок поточного року, – повідомили у Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області.

З метою збільшення надходжень з єдиного внеску для своєчасної виплати пенсій та на виконання вимог діючого законодавства фахівцями Головного управління ДПС у Хмельницькій області протягом січня-лютого поточного року було сформовано та направлено боржникам 7056 вимог про сплату боргу з ЄСВ на суму 127,0 мільйона гривень. До органів державної виконавчої служби для примусового стягнення передано 728 узгоджених вимог на суму 10,2  мільйона гривень. У поточному році в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ надійшло 13,3  мільйона гривень.

Наявність заборгованості по сплаті ЄСВ – це не лише недоотримання коштів державою, а ще й втрата особами, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню страхового, стажу, а також права на пенсію. Тільки сумлінне ставлення платників до своїх обов’язків щодо своєчасної сплати ЄСВ та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів. Необхідно пам’ятати, що своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного, – зауважив заступник начальника Головного управління ДПС у Хмельницькій області Валерій Коновальчук.

За словами посадовця, ГУ ДПС у Хмельницькій області проводиться активна робота стосовно зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ, а саме: проводяться спільні наради з органами Державної виконавчої служби, Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, спільні зустрічі з підприємствами – боржниками щодо необхідності своєчасної сплати та погашення заборгованості з ЄСВ тощо.

Основними заходами щодо стягнення заборгованості з ЄСВ є інвентаризація своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, передача узгоджених вимог про сплату боргу, інших виконавчих документів на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби, проведення звірок щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами щодо стягнення ЄСВ.

За наявності достатніх підстав вносяться письмові пропозиції до органів Державної виконавчої служби щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України згідно з чинним законодавства боржників – фізичних осіб або керівників боржників – юридичних осіб.

З метою покращення роботи щодо стягнення заборгованості з ЄСВ органами ДПС застосовується індивідуальне інформування фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність щодо розміру боргу та дати його виникнення через систему «Автодозвін». Також на адресу боржників щомісячно направляються вимоги про сплату боргу (недоїмки) з ЄСВ.

Податківці звертають увагу мешканців Хмельниччини на те, що періоди роботи працівника, за який роботодавцем не сплачено єдиний внесок, не будуть зараховані до страхового стажу працівника до повного погашення боргу. Тому нарахування та своєчасна сплата єдиного внеску у повному обсязі є запорукою соціального захисту громадянина. Порушення роботодавцями обов’язків зі сплати внесків позбавляє працюючих страхового стажу, а відповідно й гідної майбутньої пенсії.

За інформацією ДПС у Хмельницькій області

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter