Новини
Офіційно

На Хмельниччині від початку року знизився рівень злочинності

Протягом першого кварталу на теренах Хмельницької області, завдяки належно організованим превентивним заходам вдалося вдвічі зменшити кількість вчинених навмисних вбивств. Натомість зросла кількість квартирних крадіжок та випадків хуліганства. Загалом за три місяці поточного року обліковано на понад три сотні менше злочинів, ніж у той же період минулого.

Днями в Окружній прокуратурі міста Хмельницького під головуванням керівника Івана Комара відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану попередження та протидії злочинності.

Основна тематика наради стосувалася стану законності та правопорядку на території Хмельницької об’єднаної територіальної громади упродовж 2021 року, визначення основних напрямів запобігання та протидії злочинності, розробки та узгодження спільних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, розкриття, припинення та попередження кримінально протиправних проявів, усунення причин та умов, що їм сприяли.

У роботі заходу прийняли участь перший заступник керівника Хмельницької обласної прокуратури Сергій Гриценко, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, заступник голови Хмельницької районної державної адміністрації Жанна Кордас, керівники правоохоронних органів та їх структурних підрозділів.

Розпочинаючи роботу наради, очільник прокуратури І. Комар відзначив позитивні результати, яких досягнуто спільними зусиллями.

У І кварталі 2021 року на території Хмельницької об’єднаної територіальної громади обліковано на 331 злочин менше, ніж у той же період 2020 року.

Також зменшився рівень злочинності на 10 тисяч населення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Упродовж поточного року спостерігається позитивна динаміка до зменшення на 61,9% злочинів проти життя та здоров’я.

Завдяки належно організованим превентивним заходам вдалося вдвічі зменшити кількість вчинених навмисних вбивств та не вчинено жодного правопорушення, пов’язане із спричиненням умисних тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті.

Посилено роботу правоохоронцями по виявленню правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів. Упродовж поточного року на 15,5% збільшилась кількість виявлених правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів.

Вдалося вжити заходів до зменшення на 49 % злочинів проти власності, на 23,1% кількості дорожнього-транспортних пригод кримінального характеру та на 83,3%фактів незаконного заволодіння транспортними засобами.

До суду з обвинувальним актом направлено 2 кримінальних проваджень у бюджетній сфері та 3 за вчинення корупційних кримінальних правопорушень.

Однак, попри позитивні тенденції, основною темою для обговорення стали існуючі проблеми у сфері протидії злочинності.

Так, не зважаючи на запровадження карантинних обмежень спостерігається негативна динаміка до збільшення квартирних крадіжок у 5,8 разів.

Збільшилась кількість вчинених хуліганств  та правопорушень, пов’язаних із втягненням неповнолітніх у злочинну діяльність.

Набуває масового розповсюдження вчинення крадіжок продуктів з супермаркетів.  Поширеним залишається такий вид злочину проти власності як шахрайство за допомогою інтернет ресурсу «OLX» (42 злочини) та крадіжки коштів з платіжних карток (17 злочинів).

Негативна динаміка спостерігається по викриттю правопорушень за фактами зловживання владою або службовим становищем (з 15 до 12 у цьому році), хабарництва (з 17 до 13).

Керівник Окружної прокуратури міста Хмельницького  акцентував увагу на головних пріоритетах у роботі та наголосив на необхідності посилення протидії корупційним проявам, незаконним оборудкам із землею, надрами та лісовими ресурсами, зловживанням у бюджетній сфері, у т.ч. під час використання коштів, виділених на ремонт та будівництво доріг, протидії незаконному обігу наркотиків, насамперед їх збуту, незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин, тощо.

Під час обговорення усіх проблемних питань учасники наради надали свої конструктивні пропозиції, які стали основою для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та попередження злочинності.

За матеріалами Окружної прокуратури міста Хмельницького

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook