На Хмельниччині завдяки центру зайнятості працевлаштовано 76 іноземців
Застосування праці іноземців має багато «плюсів», а саме: залучення інвестицій, створення нових робочих місць, легалізація праці, сплата податків, впровадження управлінського досвіду іноземних країн тощо.
Отримати дозвіл на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства на території України можна в регіональному центрі зайнятості за місцезнаходженням підприємства чи установи на заяву роботодавця чи його уповноваженого представника (за довіреністю).
Перелік документів можна переглянути за посиланням. Рішення про видачу дозволу приймається протягом 7 робочих днів, – зазначають у Хмельницькому обласному центрі зайнятості.
У разі задоволення запиту на видачу або продовження дії дозволу розмір плати становить:
- для дозволів, що видаються на строк від 1 до 3 років або їх дія продовжується на такий строк, – шість прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи;
- від 6 місяців до 1 року включно – чотири прожиткові мінімуми;
- до 6 місяців – два прожиткові мінімуми.
Також у центрі зайнятості наголошують, що основною вимогою для отримання дозволу на працевлаштування іноземця є виплата роботодавцем заробітної плати у розмірі не менше ніж:
- п’ять мінімальних заробітних плат – іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
- десять мінімальних заробітних плат – для всіх інших категорій найманих працівників.
Ці вимоги не поширюються на іноземних IT-фахівців, а також засновників та учасників юридичної особи, створеної в Україні.
Наразі роботодавці Хмельницької області використовують працю 76 іноземних громадян з Туреччини, Франції, Польщі на підставі дозволів, виданих Хмельницьким обласним центром зайнятості, – зазначають в ОЦЗ.
Стокове зображення від Depositphotos
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook