Новини
Культура

У музеї мініатюр Кам’янця побільшало експонатів (ФОТО)

Музей мініатюр «Замки України», в якому просто неба представлені копії найвідоміших архітектурних пам’яток, поповнився новими експонатами. До 16 фортець, які раніше розміщувалися на виставковій території, додалося ще дві нові. Крім того, з’явилися у музеї й копії трьох вокзалів.

Музей просто неба у Кам’янці відкрили 4 роки тому. Тоді у виставковій “колекції” зібрали 16 копій замків з різних куточків України. Серед них – Меджибізька фортеця, Замок Любарта у Луцьку, Петрівський замок на Одещині, Леськовський палац на Черкащині, Білгород-Дністровська фортеця зі штучною водойомою, яка імітує Дністровський лиман, Олеський замок на Львівщині, палац Шенборнів на Закарпатті тощо.

Звісно, є музеї й копія Старої фортеці у Кам’янці-Подільському.

За словами упорядників музею, його часто відвідують люди, які багато подорожують і люблять порівнювати оригінальні споруди із мініатюрними копіями. А для декого з українців взагалі є відкриттям той факт, що в Україні є стільки пам’яток оборонної архітектури.

Днями колекція музею поповнилася новими експонатами. До мініатюр замків додали копії фортець у містах Тустань і Хуст.

Урізноманітнили виставковий комплекс і копіями трьох залізничних вокзалів: Чернігівського, а також станцій “Карпати” та “Татарів”.

Найбільший захват у відвідувачів викликає потяг, що курсує між копіями станцій, а також точна копія козацької гармати. У день відкриття нових експонатів честь зробити перший постріл з неї надали директору департаменту гуманітарної політики міської ради Дмитра Назаренка, повідомляють у міській раді Кам’янця-Подільського.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook