Хмельничанка, яка гуляла у хмельницькому сквері ім. Шевченка з двома дітьми, поскаржилася на наїзд дитячої електромашинки на візок та на пішоходів. Жінка просить посадовців облаштувати для таких розваг іншу локацію. У поліції ж зазначають: законодавчо вплинути на власників подібних атракціонів не можуть, хіба що профілактично поспілкуються.
Стрес для перехожих, стрес для водіїв
За словами хмельничанки Юлії Ангел, біля фонтану у візочок з її 6-місячним малюком в’їхав білий дитячий електромобіль з логотипом BMW. Керувала ним дитина приблизно шести років. Попередньо машинку взяли напрокат неподалік від місця пригоди.
Внаслідок зіткнення візочок з немовлям струсонуло, дитина вдарилася головою об бортики, налякалася і кричала. Я пережила стрес, намагаючись уникнути зіткнення, – довелося щосили тримати візок, щоб він не перекинувся, і моя донька не випала. Дитина за кермом електроавтомобіля теж налякалася. Претензій до неї та її батьків не маю. Такий інцидент стається не вперше. Декілька днів до цього я бачила, як на тому ж місці на великій швидкості у візочок з малюком також в’їхав дитячий електромобіль, – розповідає Юлія Ангел.
На ситуацію звертає увагу й 56-річна хмельничанка пані Ніна, яка часто гуляє у парку з онучкою у візку та 4-річним онуком.
Я після операції. Швидко втекти від електрокарів не можу. До того ж мушу, крім візка, контролювати ще й онука. Я не проти дитячих розваг, і зовсім не засуджую діток, які хочуть кататися. Але для цього потрібне окреме відгороджене місце, – вважає пані Надія.
У день інциденту Юлія Ангел викликала поліцію. Їй обіцяли спрямувати у сквер велопатруль. Але, за словами жінки, протягом двох годин після події правоохоронці так і не прибули. Тому вона вирішила звернутися із заявою до Хмельницького відділу поліції та проінформувати заступника міського голови Миколу Ваврищука.
Сам гуляю з дитиною там. Певною мірою підтримую ваше звернення. Сконтактую з керівником комунального підприємства, на балансі якого парк. Можливо, десь трохи змістимо локацію. Тому що, буває, машинки на великій швидкості їздять парком. І дійсно це може викликати небезпечні ситуації, – прокоментував посадовець звернення під час онлайн прийому громадян.
Не електромобілями єдиними
Тим часом у поліції кажуть: законодавчо норми, які б регулювали такі ситуації, не передбачені. У зв’язку із заявою тут можуть лише провести з відповідальними за атракціон особами профілактичну бесіду.
У центральній частині скверу біля фонтану та пам’ятнику Тарасу Шевченку завжди велелюдно. За дитячі електромобілі відповідає молодий чоловік, який ніяк не контролює і не впливає на процес використання електрокарів.
Фото авторки
Після наїзду машинки на мій візок бачила аналогічний інцидент у сквері знову. Вважаю неприпустимим використання такого транспорту у людних місцях, оскільки це становить це загрозу здоров’ю та життю дітей й дорослих. Для подібних розваг має бути спеціально облаштований й відгороджений трек, – резюмує Юлія Ангел.
До речі, якщо ситуації з дитячими машинками радше локальні, то питання з електроскутерами в Україні значно масштабніше. Під час карантинних обмежень, в тому числі у роботі громадського транспорту, більше людей почали користуватися електричним мінітранспортом. Це екологічно, не дорого й мобільно. Але водночас стало виникати багато аварій: самокати або наїжджають на пішоходів, або стикаються один з одним.
Питання намагалися вирішувати навіть на рівні Верховної ради. Ще у вересні 2020 року в першому читанні там ухвалили законопроєкт, який мав би врегулювати пересування електросамокатів. Проте до другого читання документ поки не дійшов. Бо досі не можуть визначити, де такий мініелектротранспорт повинен їздити – автодорогами чи тротуарами, і хто все це має контролювати?
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини







