Новини
Культура

Хмельниччину популяризуватимуть за допомогою кіно

Таку мету поставила перед собою Хмельницька обласна кінокомісія, яка нещодавно була створена з ініціативи голови облдержадміністрації. Один із перших проєктів, який цьому сприятиме – новий кінофестиваль, який має відбутися в Хмельницькому уже цієї осені.

Про ці плани та задуми розповіли на пресконференції, яка відбулася в Державному історико-культурному заповіднику “Самчики”. Спікерами на заході стали представники делегації сфери кінематографу, яка вчора завітала на Хмельниччину.

Напередодні, впродовж двох днів вони мали можливість оглянути низку цікавинок регіону, які знані не лише на Хмельниччині, а й далеко за її межами: Кам’янець-Подільський, Бакоту, Меджибіж, Самчики. Усі вони є потенційними локаціями для зйомок фільмів та можуть зацікавити українських та іноземних кіновиробників.

Як зауважила голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук, побачене за ці дні делегацію дійсно приємно здивувало.

Ваш регіон наразі серед лідерів за кількістю фестивалів кінематографічного спрямування. Ми від Держкіно і Ради з державної підтримки кінематографії інформаційно та фінансово будемо підтримувати такі ініціативи. Сподіваємося, інші області братимуть приклад з Хмельниччини та розвиватимуть свої локації через кіно, – сказала пані Марина.

Як розповів Сергій Гамалій, створення обласної кінокомісії та започаткування нового кінофестивалю – це лише перші кроки, які дозволять розповісти про Хмельниччину як край, багатий пам’ятками природи, історії та культури.

На Хмельниччині, зокрема тут, у Самчиках, у Кам’янці-Подільському були відзняті відомі кінокартини. Хочемо продовжити цю прекрасну традицію, започаткувавши такий фестиваль. Уже маємо підстави сподіватися, що до участі в ньому можуть долучитися і закордонні митці, – зазначив голова ОДА.

Він додав, що приурочити фестиваль задумано до Дня кіно, а враховуючи, що цьогоріч Україна відзначає 30 річницю Незалежності, на фестивалі планується запровадити спеціальну номінацію для робіт про видатних земляків, які зробили значний внесок у розбудову держави. Будуть і інші цікаві номінації та призи як для початківців у сфері кіно, так і знаних професіоналів.

Символом фестивалю має стати емблема із зображенням хлопчика, як знак того, що цей мистецький захід робить лише перші кроки на шляху становлення. А от з назвою організатори поки не визначилися. У зв’язку з цим голова кінокомісії Костянтин Дєтковський запросив громадськість долучитися до цього процесу та пропонувати свої ідеї.

За інформацією Хмельницької ОДА

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook