У Славуті відгуляв етнофестиваль «Колодар» (ФОТО)

У Славуті відгуляв етнофестиваль «Колодар» (ФОТО) 02 Серпня 2021 2 463
Культура

Міжнародний фестиваль етнокультури «Колодар» вже вдруге відбувається в Славуті. Цьогріч феєрію етнокультур створили в межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та за підтримки Державного агентства розвитку туризму.

Фестиваль було створено у 2019 році з метою привернення уваги до збереження унікальної природи краю. Так, натхненники фестивалю – ініціативна громада Славути – опікувалась проблемою обміління річки Горинь.

Цього року фестиваль отримав статус міжнародного, адже до участі у культурній програмі дводенного фесту були запрошені гості з закордону. На жаль, більшість з іноземних колективів не змогли взяти участь у фестивалі через карантинні обмеження.

Проте, програма все одно вийшла насиченою подіями та культурно-просвітницькими локаціями.

Відродження й презентація української культури розпочиналась одразу при вході на територію фестивалю – з яток майстрів та численних практичних майстерень.

В атмосфері народного співу й виступів танцювальних колективів з України і закордону дорослі й малеча мали нагоду спробувати себе на майстер-класах з бісероплетіння, плетіння вінків, писанкарства, розпису, малювання піском, створення ляльок-мотанок тощо.

Майстриня Карина зі Славути  впевнена, що подібні гостини потрібні не тільки містянам, а й всім українцям.

Для нас, митців, такі заходи є чудовою можливістю представити своє мистецтво громаді та набратись досвіду творення етнодоробків у сусідів. А як для славутчанки – це дійсно велика культурна подія, варта того, щоб її відвідати, – поділилася пані Карина.

Майстриня вінкоплетіння Валентина теж впевнена, що такі фестивалі потрібні для виховання української культури в майбутніх поколіннях.

Я – корінна славутчанка, вінки плету з дитинства. Цю майстерність успадкувала в родині, саме змалечку мої бабусі заохотили мене до цього. Такі події, як сьогоднішня, однозначно об’єднують українців, а в нашому сьогоденні це більш ніж важливо, – впевнена пані Валентина.

Майстри та майстрині на «Колодар» з’їхалися з усіх куточків України, і кожен регіон презентував унікальну техніку або ремесло, характерне для митців краю.

Традиційні спортивні змагання були представлені кінними змаганнями та естафетою з бойового гопака. Так, подільську школу бойового гопака представила збірна Хмельницької обласної федерації з міст Хмельницький, Нетішин, Славута.

Численні фотозони збирали цілі черги охочих спробувати сімейні фотосесії й створити нові етно-селфі, як оздоблюючи їх логотипом фесту, так і в атмосфері сільської хати або в романтиці чагарників.

Наїдкові ексклюзиви теж презентували всю географію України. Традиційний борщ у хлібних глеках, численні рибні й м’ясні смаколики подавали гостям з пікантним колоритом місця створення.

Майстер м’яса Вадим з Хмельницького так оцінює гастрономічні вподобання фестивальників:

Найперше та найулюбленіше для шлунка «колодарівця» – це, звісно, шашлик та інше смажене м’ясо. Сьогодні булі частування й борщем, й випічкою, але для подільського гастро-експерта м’ясо дійсно на першому місці!

Окремої уваги шанувальників фесту заслуговували фольклорні колективи. Знані українські народні пісні й танці у сучасній обробці звучали й виглядали феєрично та з неповторним відчуттям якісного переосмислення культури предків сучасниками.

Так, колектив «Кумасі» з Шепетівки вразив фест своїм сучасним переспівом пісень культового гурту «Воплі Відоплясова» з багатоголоссям й неповторними усмішками.

Наш колектив утворився в 2015 році. Дівчатка вдало поєднують народні пісні з сучасними мотивами. Люблять подорожувати і відвідувати різноманітні фестивалі. «Колодар» став для нас тим бажаним майданчиком презентації авторських версій наших, рідних пісень! – розповіла керівниця гурту пані Жанна.

Зі старовинного Львова до Славути завітав народний театр танцю «Ескада», який привіз на «Колодар» запальні танці західної України й неповторні емоції.

Кожен подібний фестиваль для наших талановитих вихованців – це можливість репрезентувати своє унікальне мистецтво справжнім його шанувальникам. Ми цінуємо кожну посмішку і той запал, яким від нас заряджаються наші глядачі! – поділилася емоціями керівниця театру пані Наталя.

Зіркову сцену фестивалю особисто відвідали й запалили музичну ватру знані артисти українського шоу-бізу: півфіналістка телевізійного шоу “Голос Країни” Галина Куришко, етно-рок гурт «ДримбаДаДзиґа» та наші хмельницькі рок-ідоли – гурт «Чумацький шлях».

Як розповіла пані Галина Куришко, фестиваль – це, в першу чергу, люди, їх настрій та енергетика, якою глядачі наповнюють артиста:

Я прагну популяризувати не просто українську, а фольклорну, автентичну музику, пісні наших бабусь і прабабусь. Я впевнена, що українські народні пісні настільки прекрасні, мелодійні, що при правильному виконанні ними можна заслухатися та бажати продовження.

Етнічні мотиви, рок, панк, ска, хардкор – всі ці музичні «спеції» подарували колодарівцям учасники «ДримбаДаДзиґа».

Емоційна хвиля просто вражає, дарує натхнення на нові ідеї й музичні переосмислення. Ми популяризуємо українську культуру в новому звучання, а такі глядачі гідні нових відкриттів своєї національної ідентичності через сучасну рок-обробку, – впевнена солістка гурту Анастасія.

Завершальною рок-бомбою етнофестивалю “КОЛОДАР” став виступ «Чумацького Шляху». На фест хлопці привезли насичену етно-родзинками програму.

Ми завжди раді виступати на таких подіях, адже це не тільки популяризація української культури, але й знайомства з усіма її смаками й відтінками. Особлива приємно, що це наша Славута, яка має що показати і подарувати нам свої емоції щиро! – наголосив соліст гурту Сергій.

«Колодар» – це коловорот найяскравіших дарів етносу, який кожному учаснику подарував частинку золотої пекторалі національної культури!

Фото авторки.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Хмельницька «комуналка»: чотири підняття тарифів за рік та платіжки з шістьма нулями 05 Квітня 2025 499 Хмельницька «комуналка»: чотири підняття тарифів...
Ми спробували порахувати, яку частку від доходу становили комунальні платежі...
Водевіль за твором українського класика показали у Хмельницькому у день театру 30 Березня 2025 460 Водевіль за твором українського класика показали...
Прем’єра нового водевілю «Хто кого?!» від головного режисера обласного театр...
Як у Хмельницькому центр ділили 29 Березня 2025 530 Як у Хмельницькому центр ділили...
З роками нічого не змінюється і завжди є ті, хто хоче увірвати ласий шматок,...
Двом артисткам хмельницьких театрів присвоїли почесні звання 29 Березня 2025 553 Двом артисткам хмельницьких театрів присвоїли по...
З нагоди Міжнародного дня театру Президент України відзначив низку діячів ку...
Подільські митці представили у Хмельницькому виставку «В очікуванні Перемоги…» 28 Березня 2025 402 Подільські митці представили у Хмельницькому вис...
Понад шість десятків творів у різних техніках образотворчого мистецтва, ство...
Твори художника-філософа презентували у Хмельницькому обласному художньому музеї 27 Березня 2025 350 Твори художника-філософа презентували у Хмельниц...
У випадку експонованих у музеї творів, які є у колекції ХОХМ, Іван Кириченко...
Мистецький вечір в межах Національного поетичного марафону відбувся у Хмельницькому 23 Березня 2025 417 Мистецький вечір в межах Національного поетичног...
Цього року Національний тиждень читання поезії, ініційований Українським інс...
До Міжнародного дня театру хмельничанам покажуть водевіль «Хто кого?!» 22 Березня 2025 709 До Міжнародного дня театру хмельничанам покажуть...
Ми побували на одній з репетицій майбутнього водевілю «Хто кого?!», щоб дізн...
Дивитись все Дивитись все