Хмельничани зняли фільм про українського воїна Максима Яровця
Він – наймолодший у країні командир роти глибинної розвідки. За мужність нагороджений орденом “Богдана Хмельницького” III ступеня. Його ім’ям названий поїзд. Він загинув 5 років тому, підірвавшись на протипіхотній осколковій міні російського виробництва МОН-50. Назавжди 21-річний хмельничанин Максим Яровець став героєм фільму.
Кіно тривалістю близько 50 хвилин створили хмельницькі фрілансери – журналістка й авторка сценарію Анастасія Сбродова та оператор Володимир Бобінський, який зняв й змонтував стрічку. Автор ідеї – друг загиблого воїна Владислав Бондар. Саме за його ініціативи у березні 2020 року поїзду “Хмельницький – Лисичанськ” дали ім’я Максима. Фільм виготовлений цілком за кошти його авторів і без жодної сторонньої підтримки.
Зйомки документальної стрічки тривали від середини серпня до початку жовтня у Хмельницькому, Києві, Львові, Лисичанську. На Донбас Анастасія й Володимир вирушили переконані: не можна розповідати про війну, не показуючи її. В Авдіївці та Маріїнці хмельничани зафільмували, як виглядає прифронтова зона. Довелося їм чути і звуки обстрілів.
Зйомки ми почали 17 серпня із Хмельницького залізничного вокзалу. Далі сіли на поїзд “Хмельницький-Лисичанськ”. Коли ім’я Максима Яровця звучить у Хмельницькому – це одне. А тепер про нього знають на тих станціях, де проїжджає поїзд. У Маріїнці взяли інтерв’ю у військового, який розповів, що окупант порушує всі домовленості і застосовує заборонену зброю. Також там записали місцеву жительку. У Хмельницькому й Львові – інтерв’ю у військових зі 130-го окремого розвідувального батальйону, – розповідає Анастасія Сбродова.
Загалом під час зйомок фільму автори поспілкувалися з 15 людьми: побратимами Максима, його батьками, друзями, вчителькою, військовими, які особисто його не знали, але останні роки проводять на війні.
Коли Максим приїжджав з академії додому, то організовував зустріч з вчителькою. Вони з однокласниками ходили до неї в школу з тортом. Ми зробили таку ж зустріч, але без Максима. Так само сіли в школі з вчителькою, з тортом. Присутні розповіли, про що хлопець мріяв, ким би був зараз, – зазначає авторка сценарію.
За словами Анастасії, хоча головний герой фільму – Максим, кіно не лише про нього. Стрічка – про всіх загиблих військових. А ще – про тих, хто багато років поспіль захищає Україну.
До мене вже звернулися родичі інших загиблих на російсько-українській війні загиблих. Один тато каже: “Ще би про мого Андрійка так зняти”. Ми часто робимо героями загиблих. І це правильно. Але насправді герої і ті, які досі на війні. Я би дуже хотіла, щоб цей фільм подивилися люди, які не знають, що таке війна. Якщо це зачепить, хоча би одного, все не дарма, – переконана журналістка.
Фільм про Максима Яровця покажуть у хмельницькому кінотеатрі ім. Т. Шевченка 14 жовтня о 18 годині. Всіх охочих запрошують переглянути стрічку. Вхід – вільний.
Досвід у журналістиці близько 20 років. У різні часи працювала для інформагентства “Контекст-медіа”, “Суспільне Поділля”, МТРК “Місто”, газети “Експрес”, Громадського радіо, сайтів “Поділля news”, news.km.ua, “Новини Хмельницький”. Блогерка у “Хмельницький постовий”. Учасниця проєкту “Голос місцевих ЗМІ”. Авторка віршів.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook