Новини
Суспільство

Питання заборгованості по зарплаті на Хмельниччині контролює Уряд, – Гамалій

Про погашення заборгованості по заробітній платі у Хмельницькій області йшлося під час відеоконференції, яка відбулася днями у Хмельницькій ОДА під головуванням очільника адміністрації Сергія Гамалія. Взяли участь у засіданні також заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів ОДА, голови РДА, міські голови, голови громад області та представники територіальних підрозділів ЦОВВ.

За словами директорки Департаменту економічного розвитку ОДА Олени Бохонської, в області станом на 1 листопада нараховувалося 20 підприємств-боржників. Їхній загальний борг перед працівниками становив 21 мільйон 303 тисячі 600 гривень. Порівняно з початком року заборгованість збільшилася у 2,7 раза. Разом з тим, за інформацією Держстату України, Хмельницька область входить в перелік регіонів із найнижчою сумою заборгованості, займаючи 20 місце за величиною боргу. Так у жовтні обсяг невиплаченої заробітної плати по області становив 0,9% до фонду оплати праці, нарахованого за вересень, та відповідав 5 місцю серед регіонів України.

Серед боржників – 2 державних підприємства, 8 комунальних та 10 підприємств інших форм власності. Найбільше боргують найманим працівникам державні підприємства –  9 514,3 тис. грн, борг комунальних підприємств – 5911,4 тис. грн, підприємств інших форм власності – 5877,9 тис. грн (у тому числі 1657,0 тис. грн – борг ПрАТ «Кам’янець-Подільськавтоагрегат», який у судовому порядку визнано банкрутом).

Працюють в ОДА також над підвищенням рівня заробітної плати та легалізацією найманої праці. Середньомісячна зарплата штатного працівника у січні-вересні 2021 року по області становила 11888 грн, що майже удвічі вище рівня мінімальної заробітної плати. Проте, заробітна плата в області на 1716 грн менша, ніж середня по Україні (13604 грн).

Якщо говорити про райони, то найвища середньомісячна заробітна плата у ІІ кварталі року була у Шепетівському районі – 14187 грн (по області – 12174 грн). У Хмельницькому районі – 11850 грн, у Кам’янець-Подільському – 10876 гривень.

Підсумовуючи нараду, голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій наголосив, що питання погашення заборгованості із заробітної плати перебуває на особливому контролі Уряду. Одним із основних завдань на сьогодні для влади області є недопущення виникнення та забезпечення поступового погашення наявної заборгованості на усіх підприємствах, установах, організаціях області.

Також, як зазначив очільник області, у поточному році вдалося погасити заборгованість із заробітної плати на 22 підприємствах на загальну суму 13,8 млн гривень.

Головам районних державних адміністрацій необхідно посилити співпрацю з керівниками підприємств, установ, організацій у частині повної ліквідації заборгованості із заробітної плати. Спільними зусиллями маємо максимально сприяти підвищенню рівня добробуту наших громадян, належному захисту трудових прав працівників, детінізації заробітної плати, легалізації трудових відносин та погашенню заборгованості із заробітної плати, – наголосив Сергій Гамалій.

За інформацією пресслужби Хмельницької ОДА


PR
Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook