Новини
Події

У Хмельницькому представників громад краю вчили енергозбереженню

Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України спільно із відділом енергоменеджменту Хмельницької міської ради провело навчальний семінар «Енергозбереження – нагальна потреба сьогодення. Виклики та можливості» для керівників і заступників та відповідальних за енергозбереження та енергоефективність у громадах працівників громад-членів регіонального відділення АМУ.

Енергоефективність та енергоощадність – надзвичайно важлива тема, однаково актуальна для усіх громад. Сьогодні учасники заходу матимуть змогу не лише дізнатися теоретичні відомості про роботу ОМС в напрямку збереження ресурсів, а й побачити практичні приклади того, як можна реалізовувати заходи, які допоможуть громаді стати енергоефективною, – розповів перед початком заходу голова Хмельницького РВ Асоціації міст України, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Також міський голова наголосив, що Хмельницький розпочав свій шлях у напрямку термомодернізації ще у 2016 році і за цей період вдалося заощадити чимало бюджетних коштів. Зокрема, розповів присутнім про запроваджену систему обліку споживання енергоносіїв у багатоквартирних житлових будинках та на об’єктах комунальної сфери, систему мотивування найефективніших енергоменеджерів, місцеві та державні програми співфінансування заходів із енергозбереження для ОСББ, заміну вуличного освітлення на сучасне та співпрацю із підприємствами та грантодавцями у цьому напрямку.

Важливо, аби ви за підсумком цього заходу отримали корисну інформацію та мотивацію для змін у громаді. Двері нашого муніципального Центру енергоефективності завжди відчинені. Будемо раді надати консультацію та поділитися необхідним досвідом чи контактами з усіма, – наголосив Олександр Симчишин.

Олег Шинкарук, профільний заступник міського голови Хмельницького розповів, що за останні роки у Хмельницькій територіальній громаді реалізовано понад 76 проектів із енергозбереження на 715 млн. грн.:

Ми маємо реальні результати роботи у цьому напрямку та готові ділитися досвідом, адже уже бачимо, що заходи із енергозбереження працюють та приносять свої плоди.

Під час семінару, який складався з двох сесій, представникам громад Хмельниччини розповіли, зокрема, про ефективне врядування та енергетичний менеджмент в громаді. Також обговорили концепцію системи енергетичного менеджменту Хмельницької міської територіальної громади в дії та практичний досвід з реалізації міжнародних проєктів у громаді. Крім того учасники семінару дізналися про кращі практики реалізованих в ТГ енергоефективних проєктів.

Під час практичної частини семінару учасники побачили успішні приклади впроваджених енергоефективних рішень на об’єктах бюджетної сфери, особисто відвідавши їх.

Зокрема, завітали до повністю тепломодернізованого садочка №21, утеплений по програмі «ЕНЕРГОДІМ» багатоквартирний будинок, модернізовану котельню МКП «Теплокомуненерго».

За інформацією пресслужби АМУ

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook