Новини
Здоров’я

Хмельниччина не готова до переходу в “жовту” зону

У переліку восьми областей, які від завтра, 7 грудня, залишають “червону” та переходять у “жовту” зону епідемічної небезпеки, Хмельниччини немає. Станом на 6 грудня в області все ще перевищений показник рівня госпіталізації хворих з коронавірусом, хоча він поступово знижується і, якщо ситуація не зміниться, протягом тижня може увійти в норму. Разом з тим, від сьогодні набрали чинності зміни до карантинних вимог на усіх рівнях епіднебезпеки.

Від завтра, 7 грудня, «червону» зону буде скасовано у Києві, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Херсонській областях. Вони переходять до «жовтої» зони карантину. Про це повідомив у Telegram міністр Кабміну Олег Немчинов.

Попри вихід із «червоної» зони карантину, для доступу до низки послуг у Києві та цих областях все одно буде необхідний сертифікат про вакцинацію хоча б однією дозою, довідка про одужання або свіжий негативний результат тесту на COVID-19.

Нові правила адаптивного карантину

Відсьогодні набувають чинності зміни до Постанови №1236, яка визначає правила адаптивного карантину в Україні.

У межах жовтого рівня буде заборонено:

 • робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників;
 • проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
 • робота кінотеатрів, театрів, інших закладів культури, закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки, спортзалів, басейнів;
 • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
 • міжобласні та міжнародні перевезення.

Нові норми для зеленого рівня:

заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні.

Чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються такі норми:

 • робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу
 • заборона самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації.

Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів.
Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:

 • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
 • «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
 • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).
 • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення. Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів, – роз’яснюють у Хмельницькій ОДА.

Як працюють заклади освіти в умовах карантину

Роз’яснення щодо роботи вчителів дали у МОЗ України.

Жовтий рівень: дозволяється працювати тим освітянам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Можуть працювати без щеплення ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Ті співробітники, які мають підтверджені протипокази до вакцинації, не підлягають відстороненню від роботи.

Червоний рівень: дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.У кожному закладі освіти мають бути 100% вакцинованих співробітників двома дозами. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. Для підтвердження вони повинні надати медичний висновок про наявність протипоказів.

Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі.

COVID-статистика Хмельниччини

За минулу добу в Хмельницькій області зроблено 1595 щеплень від COVID-19. 427 осіб зробили перше щеплення, 1168 завершили вакцинацію. Загалом від початку вакцинальної кампанії медпрацівники зробили 773771 щеплення від COVID-19.

Наразі в Україні готують план роботи центрів вакцинації проти COVID-19 у період новорічно-різдвяних свят. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко.

За його словами, наразі в Україні зроблено понад 20 млн щеплень: 13 млн осіб вакциновані однією дозою, 11 млн – двома. Кирило Тимошенко додав, що до кінця року в країні розраховують досягнути показника 30 млн щеплень.

Ніхто не зупинятиметься. Ми зараз розробляємо плани разом з Міністерством охорони здоров’я та очільниками областей щодо вакцинації й у святкові дні. Щоб усі центри вакцинації працювали, і люди мали змогу прийти та щепитися. А вже через декілька місяців ми дійдемо до бустерної вакцинації, – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

Станом на 6 грудня в Хмельницькій області виявлено 80 нових випадків захворювання:

 • 46 – Хмельницький район
 • 4 – Шепетівський район
 • 30 – Кам’янець-Подільський р-н

Лікуються 11393 особи, з них 10045 – амбулаторно. Завантаженість ліжкомісць з киснем по області складає 46,2%. В лікарнях перебувають 1348 хворих, 69 – з підозрою.

Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 3036. Зареєстровано 2 летальних випадки:

 • 1 – Хмельницький район
 • 1 – Кам’янець-Подільський р-н

За інформацією пресслужби Хмельницької ОДА

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook