Понад 90% бюджету-2022 у Хмельницькому витратять на зарплати та енергоносії

Понад 90% бюджету-2022 у Хмельницькому витратять на зарплати та енергоносії 16 Грудня 2021 580
Суспільство

Одностайно і за кілька секунд депутати Хмельницької міської ради ухвалили бюджет на 2022 рік вчора, 15 грудня, під час чергової сесії. Наступного року у скарбниці буде 3 мільярди і майже 700 мільйонів гривень. Це більше, ніж цього року, але назвати кращим сам бюджет фінансисти не можуть.

«Золоті» енергоносії

По власних доходах – плюс близько 360 мільйонів гривень, капітальні видатки, які визначають якість бюджету, на жаль, зменшилися, і ми маємо мінус 50 мільйонів, – прокоментував начальник фінансового управління Сергій Ямчук.

80% бджету-2022 складуть власні надходження – тобто гроші платників податків і те, що вдасться заробити, до прикладу, на депозитах чи від легалізації зайнятості. Решта – кошти з державного бюджету. Понад 90% видатків наступного року піде на зарплати, розрахунки за енергоносії та різні відшкодування.

Минулого року ми мали 11 відсотків від загальної суми на розвиток, в цьому році ми маємо тільки 9 відсотків. 91 відсоток – це все видатки споживання: зарплата, космічні енергоносії, відшкодування пільгових перевезень, ті функції, які не властиві органам місцевого самоврядування, – пояснив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Оплата за енергоносії у 2022 році «потягне» рекордні суми. І якщо газ та електроенергія дорожчатимуть і надалі, місцеві бюджети фактично перетворяться у розрахункові каса, додав міський голова.

50 мільйонів гривень окремо, цільово, ми віддаємо нашим теплопостачальним підприємствам на оплату за газ. Понад 100 мільйонів – різниця в оплаті енергоносіїв бюджетними установами. На 100 мільйонів більше ми заплатимо в наступному році, ніж заплатили в цьому. І, зважаючи на зростання вартості електроенергії, ми заплатимо ще десь на 50 мільйонів більше по вуличному освітленню, по бюджетних установах за електроенергію, і по електротранспорту за електроенергію, – роз’яснив міський голова.

Гроші на розвиток громади – справедливо і рівномірно

Попри все це Хмельницький і 24 приєднаних села таки матимуть гроші на розвиток. Їх намагалися розподілити справедливо, рівномірно і щоб не збавляти темпів.

20 мільйонів гривень депутати направили на продовження будівництва Палацу спорту. Виділили гроші на другі черги реконструкції в ліцеї №17 та НВО №1, а також на продовження будівництва вулиці Мельникова. Крім цього, в бюджеті 2022 заклали необхідну суму на виготовлення проєкту будівництва нового ліцею на вулиці Січових стрільців.

З нових об’єктів, на які у наступному році запланували кошти, зокрема, зала боксу на вулиці Проскурівській, 81 – в розмірі мільйон гривень. Решту коштів планують отримати з державного бюджету. Понад мільйон заклали на завершення проєкту кошторисної документації і проведення тендеру по реконструкції будинку культури, який цього гостро потребує.

У навчальних закладах громади продовжать будувати спортивні майданчики, ремонтувати санвузли та купувати туди смарт-борди. У школах та дитсадках зросте вартість харчування – на це теж заклали гроші.

На медицину у 2022 виділяють 100 мільйонів гривень. У пріоритеті буде будівництво відділення невідкладних станів міської дитячої лікарні.

Зростуть видатки на утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл. 26 мільйонів гривень виділяють на підтримку професійних спортивних команд.

Також наступного року 6 мільйонів гривень піде на придбання житла для учасників російсько-української війни.

Селам – воду і дороги

Передбачили гроші і для сіл. Тут акцент роблять на водопостачанні та водовідведенні. У бюджеті заклали кошти на розробку проєктів, аби потім подаватися на співфінансування у рамках державної програми «Питна вода».

Передбачили кошти для продовження водопостачання, друга черга, в село Шаровечку. І передбачаються кошти для благоустрою цих приєднаних територій. Передбачаються кошти для ремонту доріг на цих територіях, – прокоментував Сергій Ямчук.

Ця сесія була останньою в поточному році, тож питань, які, потрібно було прийняти, назбиралося понад 130. Зокрема депутати внесли зміни до бюджету-2021, а саме: 18 мільйонів гривень дали теплопостачальникам, аби ті розрахувалися за газ у грудні.

Прийняли на сесії і низку галузевих програм. 145 учасників російсько-української війни отримали земельні ділянки на території громади під ведення садівництва. Ще одну земельну ділянку відвели під другий у місті центр управління відходами, який працюватиме на Заводській. Відкрити його хочуть уже в 2022 році.

Відео: МТРК Місто

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook

Читати інші новини

Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків ставили в десяти метрах від них» 04 Березня 2025 335 Сапер із Хмельниччини «Слов’ян»: «Міни для орків...
Молодший сержант ССО із Городка, що на Поділлі, має насичене бойове минуле —...
275 мешканців Хмельниччини отримають нову професію завдяки ваучерам на навчання 18 Лютого 2025 289 275 мешканців Хмельниччини отримають нову профес...
За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості 275 мешканців Хмельниччи...
У Хмельницькому створюють безпечний простір для постраждалих від насильства  15 Лютого 2025 352 У Хмельницькому створюють безпечний простір для ...
У Хмельницькому триває важлива ініціатива – створення «зеленої кімнати» для ...
Від “романтичного” шахрайства на Хмельниччині частіше страждають жінки 14 Лютого 2025 337 Від “романтичного” шахрайства на Хме...
Про найпоширеніші шахрайські схеми, пов'язані зі знайомствами на сайтах, роз...
Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: історія сержанта ССО із Хмельницького Олександра Макоші 13 Лютого 2025 360 Олімпійські мрії кавалера ордена «За мужність»: ...
На цивілці його життя набуло нових сенсів – разом з родиною мешкає в Хмельни...
Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині отримали гранти на 36 мільйонів гривень 10 Лютого 2025 301 Ветерани та члени їхніх сімей на Хмельниччині от...
Від старту урядової програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» на ...
Тримають пасіки та допомагають одна одній: у селі на Хмельниччині мешкають 97-річні сестри-близнючки 08 Лютого 2025 1 309 Тримають пасіки та допомагають одна одній: у сел...
97-річні бабусі-близнючки Євгенія Реп’юк та Антоніна Білокур мешкають у селі...
Для військових, які повернулися на службу після СЗЧ, у Хмельницькому провели заняття з тактичної медицини 07 Лютого 2025 383 Для військових, які повернулися на службу після ...
Інструктори хмельницького підрозділу Нацгвардії провели заняття з тактичної ...
Дивитись все Дивитись все